in Archiwum, Kucharskie

Weekend z książkami kulinarnymi: ABC Gotowania 3 – Marieta Marecka

at
abc-gotowania-3-marieta-marecka

Hej Moi Drodzy! Trwa weekend z książkami dotyczącymi kuchni oraz zdrowego żywienia. W ten weekend pojawi się post z TOP 5 moich ulubionych książek kucharskich. Wraz z Anitą z bloga Jelenka.pl przedstawimy Wam nasze topy i na blogach, i na Instagramie, więc polecam zerknąć. Co najlepsze mam wrażenie, że publikacje mogą nam się nie pokrywać, a to wydaje się jeszcze bardziej ekscytujące.

Dziś za to opowiem Wam o publikacji, którą mam od niedawna na swojej półce, ale z pewnością mogę ją zaliczyć do TOP 10 moich ulubionych książek kulinarnych. Miała okazję zrobić już z niej deser – tiramisu i powiem Wam, że jak go zawsze nie lubiłam ten wręcz pochłaniam. Już nie mogę się doczekać kiedy znowu coś z niej upichcę, gdyż pełna jest zarówno tradycyjnych przepisów jak i tych bardziej nowoczesnych. Autorkę przepisów jak i książki możecie kojarzyć z programu kulinarnego ABC Gotowania. Marieta Marecka w naprawdę przystępny sposób przedstawia w nim potrawy, desery i napoje na przeróżne okazji. Wielokrotnie gotowałam i piekłam jej dania w domu. Jedno nawet trafiło na blog – Czekoladowa tarta z ciasteczkowym spodem bez pieczenia>>.

Dziś jednak będę skupiać się na książce. Po pierwsze jest to trzecia odsłona ABC Gotowania. Po drugie ABC Gotowania 3 jest utrzymane w podobnej szacie graficznej i ułożeniu elementów na stronach co jego poprzedniczki. Bardzo podoba mi się jak przedstawione są potrzebne do danego dania składniki na stronie oraz że oprócz przepięknych zdjęć samych potraw, możemy zobaczyć poszczególne etapy ich przygotowywania. Instrukcje są proste, klarowne i nadające się dla każdego – obojętnie, jaki jest jego stopień zaawansowania, jeśli chodzi o gotowanie czy pieczenie. Wstęp to przede wszystkim sprawy dotyczące odpowiedniej organizacji w kuchni oraz porady dotyczące tego jak sobie ułatwić pracę w kuchni m.in. jak obierać orzechy czy kroić biszkopt.

Post udostępniony przez Marta (@okiemmk)

Następnie przechodzimy do rozdziałów z przepisami i one dzielą się na:

  • Zupy
  • Przekąski
  • Dania główne
  • Dodatki do dać
  • Desery
  • Koktajle

Jest to bardzo standardowy podział, ale u mnie się sprawdza. Uwielbia jej przepisy za prostotę, za czerpanie z tradycyjnej kuchni i za to, że zawsze wszystko mi wychodzi, gdy korzystam z jej rad. Widać, że są to sprawdzone i dopracowane. Obiecuję, że kilka przepisów z tej książki znajdzie się na blogu, a Wam na koniec podsyłam filmik prezentujący jak ta książka wygląda w środku oraz kilka przepisów, które pobrałam ze strony wydawcy, czyli Egmont.pl. Przepisy te pochodzą z wszystkich trzech odsłon ABC Gotowania. Smacznego!


Translate »