in Dla dzieci

Alfabet kolorowanka TVP ABC – rewelacyjna publikacja do nauki pisania [opinia + filmik]

at
alfabet-kolorowanka-tvp-abc-rewelacyjna-publikacja-do-nauki-pisania-opinia-filmik

alfabet kolorowanka tvp abc opinia okiemmkDziś krótki post o bardzo fajnej publikacji dla dzieci uczących się pisać. Alfabet kolorowanka od Wydawnictwa Edipresse Książki to przepięknie wykonana książka do nauki i zabawy. W pierwszej kolejności widzimy sporo stron, grubą oprawę i ogrom możliwości, jakie niesie. W środku znajdziecie nie tylko miejsce na ćwiczenie pisania liter, ale i obrazki do kolorowania, miejsce na własne rysunki oraz różnego rodzaju zagadki i polecenia skłaniające dziecko do kombinowania i szukania rozwiązań danego problemu. Ponadto znajdziecie tutaj także rymowanki, które pomogą w nauce łączenia dźwięku z jego graficznym zapisem. Ogromnym plusem tej publikacji jest także to, iż mamy 120 stron zachęcających dziecko do ćwiczeń manualnych, a w Internecie możemy ją kupić już za niecałe 18zł.

Wśród kreatywnych zabaw znajdziecie także takie zadania jak: znajdź różnice, czego brakuje w tym obrazku czy liczenie danych elementów. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się Alfabet kolorowanka. Wydawnictwo postarało się – ta książka łączy przyjemne z pożytecznym. Dziecko może na wiele sposobów ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności jednocześnie nie nudząc się. Miejsce do ćwiczenia liter zajmuje zazwyczaj około połowy strony, ale już ćwiczenie szlaczków, labirynty czy inne zagadki są całostronicowe. Całość publikacji jest czarnobiała, poza drobnymi wyjątkami, jakimi są zwierzątka w kształcie liter obecne jednorazowo przy każdym ćwiczeniu poszczególnej literki. Bardzo przyjemne grafiki i ilustracje.

Jeśli poszukujecie książeczki, która nie tylko „zmusza” dziecko do ciągłego manewrowania nadgarstkiem i ćwiczenia pisania to Alfabet kolorowanka TVP ABC jest dla Was, gdyż oferuje łączenie zabawy z nauką, poza tym możemy ją nabyć w dobrej cenie. Jest to także pozycja dobra jakościowo – ma dość grube matowe kartki, twarda oprawa, duży format i konkretną ilość stron. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak Alfabet kolorowanka prezentuje się w środku.

 

 

  • O, ale fajna pozycja się zapowiada. Będziemy miały ją na uwadze.

Translate »