Ksiażki Kucharskie Kuchnia MK Czytuje MK Gotuje

Bez pszenicy na każdą okazję – Marta Szloser, Wanda Gąsiorowska [opinia + filmik]

Bez pszenicy na każdą okazję opinia okiemmkGluten. Cukier. Szkodliwe E-dodatki. Nabiał. Mleko. Jajka. To produkty, których wielu z nas nie toleruje. Potrzebujemy diet bez glutenu, nabiału czy wegańskich. To dobrze, że możemy coraz częściej natrafić na publikacje i przepisy w Internecie, które pozwolą nam walczyć z chorobą czy uczuleniem. Dziś chcę Wam napisać o najnowszej książce bestsellerowych autorek publikacji Kuchni polskiej bez pszenicy i Świąt bez pszenicy. Tym razem Marta Szloser i Wanda Gąsowska proponują przepisy Bez pszenicy na każdą okazję. Znajdziecie w niej m.in. przepisy na: spotkania, uroczystości czy różne święta jak: Tłusty czwartek, Walentynki lub Dzień Dziecka.

Myślę, że podstawową zaletą tej książki jest jej różnorodność i ilość przepisów. Niemal 300 przepisów nie zawiera mleka czy nabiału w swoim składzie, a około 200 jest typowo wegańskich. Wiele przepisów nie zawiera także drożdży, soi czy kakao – częstych alergenów. Początek tej dość grubej publikacji (prawie 500 stron) to odrobina porad, opisy produktów, informacje na temat naczyń i urządzeń czy przydatne widomości tj., które płatki kwiatów można jeść. Reszta książki to przepisy z odrobiną zdjęć. Jest, w czym wybierać: przekąski, desery, śniadania, obiady, kolacje. Bajaderki, muffiny, szarlotka, tofurniki, tarty, pieczywa, żelki, sorbety, zupy, warzywne pasztety, gulasz wołowy czy kurczak w sosie sojowym. Ogrom możliwości powoduje, ze ciężko wybrać! Ja z pewnością nie jedną potrawę z niej przygotuje i zaprezentuję Wam zdjęcie oraz przepisy, · Co do samej publikacji to wydana jest ona w sposób estetyczny i czytelny. Okładka jest miękka, kartki matowe, a zdjęcia całostronicowe. Zdecydowanie zachęcają by spróbować coś ugotować czy upiec. Poza tym każda potrawa ma określoną ilość sztuk lub porcji, które powstaną z przepisu, co jest bardzo pomocne.

Polecam Bez pszenicy na każdą okazję, gdyż jest to publikacja, która udowadnia, że dieta bez glutenu nie musi być nudna, że istnieje wiele zamienników dla tradycyjnych produktów. Ponadto może ona towarzyszyć nam przy wielu okazjach i nie być tylko koniecznością, ale i dawać możliwość celebrowania i lubienia posiłków.

Translate »