ciąża Ksiażki Książki dla rodziców / Książki o dzieciach MK Czytuje Suzy Clarkson

„Ciąża po 35. roku życia” Suzy Clarkson – książka także dla kobiet w ciąży poniżej 35 roku życia

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia dieta i ćwiczenia mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety i wbrew pozorom nie powinnyśmy w tym czasie jeść za dwoje, a dla dwojga. To samo z ćwiczeniami. Jeśli nasze ciało jest sprawne i szybciej odzyskujemy kondycje po porodzie nie jest to tylko z korzyścią dla nas, ale i maluszka, którego potem wychowujemy. Suzy Clarkson słynna ekspertka od fitnessu zaszła w swoją pierwszą ciążę w wieku 39 lat – to skłoniło ją do napisania poradnika fitness dla ciężarnych, w którym zamieściła obszerne zestawy bezpiecznych ćwiczeń odpowiednie dla poszczególnych okresów ciąży oraz informacje jak zachować kondycje i szybko dojść do siebie po porodzie. Na dokładkę poradnik zawiera sporo informacji:

– o odżywianiu,

-wszystkich niezbędnych składnikach, które musimy przyjmować w trakcie ciąży,

-dotyczących przebiegu ciąży i tego, czego powinniśmy w jej trakcie unikać.

Co mnie ucieszyło to informacja w książce, której wręcz szukałam: „Przed zastosowanie diety czy ćwiczeń skonsultuj się najpierw ze specjalistą”. Według mnie jest to niezbędne, gdyż każda z Nas jest inna. Ja np. ze względu na swoją chorobę mogłam tylko chodzić i pływać.

Część odnosząca się do ćwiczeń jest najbardziej obszerna. Poradnik zawiera sporo zdjęć i drobiazgowych instrukcji. Poza tym rozdziały z ćwiczeniami podzielone są na dane partie ciała i trymestry ciąży, co pozwala dość szybko rozeznać się, co nam wolno, a czego nie. Rozdział 9-ty jest krótki, ale według mnie potrzebny – szczególnie kobietom szukającym inspiracji. Autorka pisze o swojej podróży, czyli pierwszej ciąży, depresji poporodowej, In vitro i poronieniu. Mam wrażenie, że podobnie jak ja mruga do Was odpowiadając swoją historię i pisząc, że kiedyś w końcu zawsze wychodzi słońce.

Podsumowując, jeśli szukacie poradnika fitness dla kobiet w ciąży z obszerną bazą ćwiczeń, dokładnymi instrukcjami oraz sporą dawką informacji na temat przebiegu ciąży oraz tego, co powinno się jeść, zażywać czy czego unikać to „Ciąża po 35. roku życia” Suzy Clarkson jest książką dla Was, nawet, jeżeli macie mniej niż 35 lat 🙂

Zainteresowanych tą pozycją odsyłam do filmiku poniżej, w którym możecie zobaczyć jak książka wygląda w środku.

Translate »