Egmont Polska, Fantastyka, Kerstin Gier, Młodzieżowe, Paranormal

Czerwień Rubinu, Błękit Szafiru, Zieleń Szmaragdu – Kerstin Gier

by -
czerwien-rubinu-blekit-szafiru-zielen-szmaragdu-kerstin-gier

Trylogia Czasu, czyli Czerwień Rubinu, Błękit Szafiru, Zieleń Szmaragdu opowiada historię 16-ki Gwendolyn zwykłej nastolatki z niezwykłą rodziną. Gwenny z dnia na dzień dowiaduje się, iż to ona, a nie jej kuzynka obdarzona jest genem podróży w czasie. Całkowicie nieprzygotowana na niebezpieczeństwo podróży w czasie ma do wykonania zadania związane z pewnym proroctwem. Wraz z nią misję tę wykonuje Gideon, który od dziecka przygotowywany był na każdą ewentualność związaną z tym zadaniem. Chłopak już od 2 lat przeskakuje w czasie, jest arogancki i przystojny i co najważniejsze najchętniej pracowałby sam. Nasza bohaterka musi tak wiele się nauczyć i dostosować się w zastraszającym tempie, gdyż czas odgrywa tu niebagatelną rolę. Posiada ona także inne ciekawe zdolności, o których dowiemy się z książki. Oczywiście pamiętajmy, iż każdy bohater musi mieć swojego Nemezis, a nasz czarny charakter jest nad wyraz interesujący.

Historia jest cudowna. Czerwień Rubinu,  Błękit Szafiru,  Zieleń Szmaragdu mimo tego, że jest dla młodzieży, nie jest typową lekką historyjką, w której opisane są tylko uczucia. Mamy tu rewelacyjną mitologię, ciekawe wątki podróży w przeszłość. Wszystkie trzy tomy zawierają wątki miłosne, ale nie skupiają się na nich. Czytając pierwszą część chcemy już pochłonąć drugą i trzecią. Strażnicy zwani lożą hrabiego de Saint German są bardzo ciekawą organizacją (sami musimy ocenić dobrą czy złą) pomagającą podróżującym w czasie (występującym w rodzinach Gwenny i Gideona), których jest tylko 12. Poznamy wielu z nich, ich umiejętności oraz historię. Poznamy także przyjaciół i sprzymierzeńców Gwen.

Już dawno nie bawiłam się tak dobrze na tego typu książce. Jest to rewelacyjna pozycja dla dzieci i młodzieży – pobudzi wyobraźnie, dzieci poznają trochę historii i uśmieją się do łez. Ja będąc przed 30, także uległam magii tych książek: śmiałam się, czytałam z przejęciem i czekałam, co będzie dalej. Początek, środek i koniec są tak samo dobre. A akcja ze strony na stronę robi się coraz intensywniejsza. Dla mnie każdy znajdzie w tych książkach coś dla siebie, szczególnie osoby, które lubią dobrą fantastykę. Nie spotkamy tu wampirów czy wilkołaki, a ludzi z krwi i kości.
Gorąco polecam Czerwień Rubinu,  Błękit Szafiru,  Zieleń Szmaragdu!

Tytuł: Czerwień Rubinu, Błękit Szafiru, Zieleń Szmaragdu
Autor: Kerstin Gier
Data i miejsce wydania: 2011-2012
Wydawnictwo: Egmont Polska 
Seria: Trylogia Czasu
Kerstin Gier – niemiecka pisarka, której wszystkie książki utrzymują się na listach bestsellerów.Trylogia czasu pobiła wszelkie dotychczasowe wyniki sprzedaży i z dnia na dzień Gier stała się jedną z najlepiej sprzedających się niemieckich pisarek.
Share:
Translate »