G+J Gunter& Jahr, Nora Roberts, Romanse

Dom Na Skarpie – Nora Roberts

dom-na-skarpie-nora-roberts
Były prawnik Eli Landon przyjeżdża do należącej do rodziny rezydencji nazywanej Domem na Skarpie, aby pisać i uciec od przeszłości. Bezpodstawnie oskarżony o morderstwo żony z braku dowodów nie trafia do więzienia. Jednak w oczach opinii publicznej, mediów, policji i rodziny żony jest winien. Prześladowany przez nią i policjanta prowadzącego śledztwo staje się cieniem człowieka, którym był kiedyś. Ironicznym, wesołym i przystojnym mężczyzną kochającym sport i prawo. Wypadek babci powoduje, iż przyjeżdża opiekować się miejscem, które zawsze było jego domem. Na miejscu spotyka Abrę, która jest kobietą o wielu talentach, sprząta domy, gotuje, prowadzi studio jogi, tworzy własną biżuterię i wykonuje profesjonalne masaże. Jest niezwykle pogodną i dobrą osobą i za prośbą babci Eliego oraz głosem własnego serca postanawia wyprowadzić go z tego marazmu. Jednak jak to zawsze bywa przeszłość daje o sobie znać. Ponadto na horyzoncie pojawia się legenda, którą wszyscy w miasteczku znają, dotyczącą legendarnego skarbu należącego od pokoleń do rodziny Landonów.
 
„Zielone jak smok, lśniące, ciemne morze nękane przez węża” 
J.E.Flecker 
Myślałam, że przeczytanie tej książki zajmie mi kilka dni bo ma sporo stron;P, a tu proszę jeden dzień i po sprawie. Dom na Skarpie podzielony jest na 3 cześć Mrok, Obietnica i Światło. I ukazują one stopniowy rozwój bohaterów oraz historii.  Książka jest naprawdę dobra. Kreacje bohaterów wyraziste. Eli z czasem staje się facetem, którego każdy z nas by polubił. Jego żarty oraz ironie sprawią ,iż uśmiechniemy się od razu. Abra jest postacią jakich brak mi w dzisiejszej literaturze. Wesoła, silna, walcząca z przeciwnościami losu, jednocześnie posiadająca rysy na sercu. Ich przepychanki słowne rozbawiły mnie i naprawdę polubiłam ten typ relacji. Bardzo fajnym elementem jest wątek kryminalny oraz wątek „poszukiwaczy skarbu”, w który włączą się także poboczni bohaterzy. Czymś czego jeszcze tak szczegółowo nie czytałam u Nory jest opis i cała sytuacja związaną z Eli’em – niesłuszne oskarżenia, wrogość ludzi, osądzanie po pozorach i tzw. szufladkowanie, którego dziś tak pełno. Nie udowodniono winy, a i tak człowiek całe życie jest napiętnowany. Widzimy tu podejście rodziny zamordowanej, policji i naszego głównego bohatera. Pełno rezygnacji i tłumionych emocji, ale także pełno pasji, determinacji i poszukiwania swojego miejsca na ziemi. Znowu Skubanej się udało. Uwierzyłam w każde jej słowo i czytałam z zapartych tchem, chcąc się dowiedzieć jaki będzie wynik: Kto popełnił morderstwo? Czy skarb istnieje? Co tak naprawdę się zdarzyło? oraz jakie tajemnice może skrywać wiekowa rezydencja? A nasz morderca to osoba, której motywy są naprawdę interesujące i mocno zagmatwane, a jednocześnie tak ludzkie…Jeśli chodzi o ten typ książki, czyli romans z przygodą i wątkiem kryminalnym, to nie znajduję w nim minusów. Dobrze napisany, narracja i opisy świetna. W 100% spełnia swoją rolę. Dlatego polecam tę książkę każdemu, kto lubi takie pozycje lub zamierza ich spróbować.
 
Tytuł: Dom Na Skarpie
Autor: Nora Roberts
Data i miejsce wydania: 19 czerwca 2013
Wydawnictwo: G&J Książki
Share:
 • zmienię;P dziękuję

 • czytałam i uwielbiam tę książkę♥

  jeśli mogę sobie pozwolić na drobną uwagę- w opisie fabuły masz 2 literówki, a mianowicie obie w nazwisku. Jeśli się nie mylę powinno być Landon, a nie London ;D

 • a proszę proszę za jakiś czas trafi do zakładki wyzwania, akcje i banerki;)

 • Dzięki przepiękne za wrzucenie „Żyrafy Tosi z Czytelni” xxx
  Jeżeli chcesz się pozbyć tego napisu spod żyrafy- make your own banner, to u mnie tutaj

  http://basiapelc.blogspot.com/p/zyrafa.html

  znajdziesz go troszkę zmienionego.

 • właśnie czytałam u Ciebie..jest całkiem dobra;))

 • Wypożyczyłem „Trzy boginie” jako relaks pomiędzy bałkańskimi lekturami 🙂

 • uważam że warto…bardzo dużo jej książek jest w bibliotekach, więc nawet nie trzeba kupować…myślę, że Tobie spodobałaby się np. książka Prawdy i Zdrady albo Zycie Na Sprzedaż

 • a5,chyba czcionka 13 i 586 str;) a jeśli chodzi o czytanie to tylko mogę zachęcić;))

 • Ja mam to samo co książkówka, jakoś nie mogę się za nią zabrać! To ile ta książka liczy stron skoro niby gruba, a przeczytałaś w 1 dzień, duży druk?

 • Na książki Nory czaję się już długi czas, a raczej na to by po prostu poznać jej styl i jakoś tak mi schodzi. 🙂

Translate »