Erotyka, Sylvia Day, Wielka Litera

„Dotyk Crossa” Sylvia Day czy to kolejna Trylogia w stylu Grey’a?

by -
dotyk-crossa-sylvia-day-czy-to-kolejna-trylogia-w-stylu-greya

Tytuł Dotyk Crossa
Autor Sylvia Day
Wydawnictwo Wielka Litera
Data Wydania 2012Pierwsza część Trylogii Seri Cross’a

Sylvia Day jest amerykańską pisarką japońskiego pochodzenia, której kilkanaście powieści przetłumaczono prawie na 40 języków. Jej Dotyk Crossa został wybrany przez Amazon.com najlepszą powieścią 2012.
Eva, kobieta spełniająca się zawodowo, pochodząca z bogatego domu, spotyka w nowym miejscu pracy tajemniczego nieznajomego, który wzbudza w niej silne pragnienia. Nie chce się z nim wiązać ze względu na złe doświadczenia z mężczyznami, a szczególnie tymi, którzy podchodzą do seksu bezosobowo. Jednak nasz nieznajomy okazuje się potentatem i milionerem Gideonem Cross’em, który łatwo nie daje za wygraną i jest w stanie zrobić i dać z siebie wiele, aby być z Evą…
Pisząc o Dotyku Crossa w sumie o całej tej trylogii serii nie możemy się pozbyć porównać do Trylogii 50 odcieni Grey’a. Fakt książki mają podobną fabułę, ale sposób w jaki są napisane jest całkiem inny, tak jak i większość zachowań bohaterów. Grey, a Cross i ich sposób na radzenie sobie ze „złą” przeszłością to całkiem inna sprawa. Ponadto Eva jest o wiele silniejszą i bardziej zdecydowaną osobą niż Ana, lecz tematyka pozostaje tematyką. Pewnie będą ludzie, którym ta lektura spodoba się bardziej niż 50 Odcieni Szarości. Nie chcę,aż tak bardzo zagłębiać się w te porównania ze względu na osoby, które książki nie czytały. Niektórzy przeczytają ją właśnie ze względu na kontrowersje.
Dotyk Crossa jest powieścią erotyczną – skupiającą się właściwie tylko na tym oraz relacjach pomiędzy głównymi bohaterami, którzy pomimo swojej urody i pieniędzy – mają poważne zaburzenia psychiczne. Tak naprawdę nie wiem za co to pierwsze miejsce??Jedyną pozytywną cechą tej książki dla mnie jest to, iż ich problemami nie są zabójcy,porywacze czy inne oczywiste rozwiązania, a ich drastyczne przeżycia z młodości. Obydwoje są poranieni po gwałtach w młodości i przez to mają problemy w związkach i kontaktach między partnerami. Zaangażowanie i druga osoba to nie jest ich strefa bezpieczeństwa. Do tego dochodzą jeszcze zaburzenia snu i dziwne metody na poradzenie sobie ze starymi sprawami.
Ogólnie książka jest dla mnie za drastyczna. Sam seks jest albo zwierzęcy albo brutalny – to nie dla mnie. Widać że autorka chciała pokazać jak wiele muszą poświęcić i ile murów muszą obalić nasi bohaterowie. Dla mnie ta historia jest po prostu mało realna i jeszcze bardziej „kosmiczna niż Grey”.
Jeśli podobała wam się Trylogia 50 Odcieni Szarości oraz Seria, którą zapoczątkowała powieść Za Sceną które także są powieściami erotycznymi możecie sięgnąć po tę książkę i sami zdecydować o jej wartości i później podzielić się ze mną wrażeniami.
Dotyk Crossa [Sylvia Day]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

EDIT:
Jak się okazuje seria ta nie jest już trylogią, a wstępnie pięcioksięgiem. Po przeczytaniu i opublikowaniu 3 części dowiadujemy się, iż autorka stworzy kolejne 2 tomy. Druga i Trzecia część tej serii przedstawiają się nam w o wiele lepszym świetle – przynajmniej z mojej perspektywy.

Share:
Translate »