in Dla dzieci, Sprzęt, Technologia i Gry

Gra kooperacyjna Mali detektywi już dla 3-latków! [opinia + filmik]

at
gra-kooperacyjna-mali-detektywi-juz-dla-3-latkow-opinia-filmik

Rywalizacja w trakcie gry jest dla mnie zawsze czymś nieprzyjemnym – zdecydowanie wolę gry kooperacyjne, w których gracze łączą się by rozwiązać jakimś problem czy pokonać wirtualnego przeciwnika. Uważam, że rywalizacji mamy aż nadto w życiu codziennym. Oczywiście i tego typu gry są potrzebne, choćby po to by ćwiczyć spryt czy aby nauczyć się, że nie zawsze możemy wygrywać, ale tego typu nauka nie jest dla mnie równoznaczna z zabawą, a czymś w formie lekcji.mali detektywi okiemmk opiniaMali detektywi to gra kooperacyjna dla dzieci od 3 roku życia, w którą mogą grać wraz z rodzicami. Wszyscy mają wspólny cel, dzięki czemu dzieci nie czują presji, a główkują wraz z osobami starszymi, co należy w danej sytuacji zrobić, jakie decyzje podjąć. Zdecydowanie sprzyja to logicznemu myśleniu i ćwiczyć pamięć. Dodatkową frajdą jest zegar, który odlicza Nam czas.
Gra zdecydowanie wywołuje emocje i dostarcza sporo zabawy. Zgadywanki, odnajdywanie tych samych przedmiotów, przekomarzanie się z rodzicami oraz dedukcja to cel tej gry, ale i jej ogromny plus. Fajnym elementem jest także możliwość wybrania wariantu dla młodszych i starszych dzieci. Należy także wspomnieć, iż elementy gry zostały wykonane starannie, są trwałe i estetyczne. Zrobione przede wszystkim z grubej tektury. Występuje także kilka plastikowych przedmiotów.
Jak poszczególne elementy gry wyglądają możecie zobaczyć na poniższym filmiku.
Podsumowują Mali detektywi to gra kooperacyjna dla całej rodziny, z wariantem zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Zabawa i nauka, w której przeciwnikiem jest zagadka, a nie gracze. Bardzo przyjemna i zajmująca rozrywka z prostymi zasadami. Polecam zainteresowanym.

Share:
  • Bardzo fajne te filmiki z ,,prześwitującym logo”. Nie myślałaś o tym, żeby dodatkowo podłożyć jakąś melodyjkę?

    Gry jak na razie nie kojarzymy, ale na chwilę obecną wolimy inne planszówki.

    • pewnie pomyślę, ale przy Mii ciężko mi przerabiać te filmiki z głosem, bo zawsze to robię jak śpi 😛 a program jest darmowy na telefon 🙂

Translate »