Erotyka Eve Jagger Ksiażki MK Czytuje

Hard – Eve Jagger [18+]

Ci, którzy zaglądają do mnie regularnie wiedzą jak to jest ze mną i z erotykami. Czytuję te książki bardziej z ciekawości i nadal poszukuję takiego, który by mnie zachwycił. Ukazywał nie tylko standardowe wątki i motywy, ale i pokazywał głębię emocjonalną postaci. Był czymś więcej niż opisy scen erotycznym i schematyczny wątek miłosny.

Powieść Hard Eve Jagger nie jest może idealna, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Szczególnie, że jest to debiut tej autorki. Ma w sobie odrobinę mrocznych klimatów, wątek romantyczny jest przewidywalny, ale i bardzo ekscytujący. Chemia między bohaterami jest. Sceny erotyczne są dobrze napisane i wyważone. Zawierają dawkę ostrości, pikantności i śmiałości, ale nie są przesadzone czy niesmaczne. Ponadto można się przy niej trochę pośmiać. Podejrzewam, że sporo ilość kobiet będzie śledzić ich losy z wypiekami na twarzy.

„-Ryder- mówię, o on jednym ruchem przysuwa moją głowę do siebie, wplatając palce w moje krótkie włosy, i całuje mnie, powoli i namiętnie, niczym muzyk, który przeciąga tę ostatnią nutę, by otoczyła widownię i przytrzymała ją w miejscu.”s.123

Skupiając się na fabule: Ryder – biznesmen posiadający nocny klub i inną zdecydowanie mniej legalną działalność, czyli walki w nietypowych okolicznościach poznaje Cassie. Dziewczyna by spłacić dług brata rozpoczyna pracę u Rydera. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna przygoda. Oczywiście Hard podobnie jak i inne powieści z pieprzem (Manwhore, Barwy miłości>>) pełna jest szablonowych zachowań, bohaterów i motywów, ale napisana jest w taki sposób, że tym razem nie przeszkadzało mi to. Mamy dość niegrzecznego, aroganckiego oraz wysportowanego samca alfa oraz grzeczną dziewczynę wykonującą dość nudny zawód z mroczną przyszłością, która ją prześladuje. Obydwoje mogą sobie wiele dać – tylko czy się odważą?

„Wciągam łapczywie powietrze między pocałunkami, jak najciszej jęcząc mu w usta, gdy doprowadza mnie do orgazmu, tak mocnego, do eksplozji wilgoci i gorączki, i dźwięku, który brzmi, jakby miał nigdy się nie skończyć.”s.189

Dla mnie Hard było naprawdę dobrą lekturą, która dostarczyła mi rozrywki i pozwoliła zapomnieć o problemach dnia codziennego. Zaskoczyła mnie pozytywnie, gdyż czytało mi się ją bardzo dobrze, czas przy niej płynął ekspresowo, do tego polubiłam bohaterów. Nie były to głupkowate postacie, ich wybory i zachowania były zrozumiałe. Oczywiście popełniają błędy, gubią się w relacjach międzyludzkich czy zapominają się w ramionach kochanków, ale wszystko to jest spójne. To, co dodałabym w Hard to szersze oraz bardziej szczegółowe ujęcie i opisanie tych mroczniejszych fragmentów zawierających wątki kryminalno-psychologiczne dotyczących m.in. życia głównej bohaterki. Bardzo ciekawy temat i myślę, że spodobałby się czytelnikom. Warto zaznaczyć także, że atmosferę podczas czytania podkręca rodzaj narracji – wręcz czujemy i słyszymy myśli głównych bohaterów. Język jak możecie zauważyć czytając zamieszczone w tym tekście cytaty jest bardzo plastyczny i działający na wyobraźnię. Całość opowieści, dialogi i przemyślenia bohaterów niepozbawione są także romantycznych nut.

„Na świecie istnieją dwa zapachy, które kocham ponad wszystko: woń kobiety tuż przed seksem oraz ten magazyn tuż przed walką. Oczywiście są zupełnie inne. Niczego nie da się porównać z nagą, mokrą, wyczekującą rozkoszy kobietą, zapachem jej skóry słonej od potu i słodkiej jednocześnie, niczym ocean róż. W magazynie nie pachnie już tak pięknie, czuć tutaj wybitymi niedawno zębami, posiniaczonymi twarzami i obolałymi kośćmi, które razem tworzą ciężki, duszący i gęsty odór przywodzący na myśl świeżo skopaną ziemię. Jednak oba zapachy są podniecające i nieprzewidywalne. Oba sprawiają, że czuję się, jakbym miał eksplodować.”s.7

Podsumowując, jeśli lubicie powieści erotyczne z rozbudowanym wątkiem romantycznym oraz wątkami sensacyjno-kryminalnymi, w których wszystko jest spójne, wyważone i nieprzesadzone to Hard powinno się Wam spodobać, szczególnie, że język tej powieści jest wyrazisty, sugestywny i obrazowy, bohaterowie potrafią zapaść w pamięć, a to wszystko dzieje się w gorącej atmosferze nielegalnych walk i chemii między głównymi bohaterami, która ogrzewa serca i dostarcza sporą dawkę emocji. Polecam fanom tego typu opowieści. I cieszę się już na kontynuację serii „Sexy bastard”.

Sexy bastard. tom 1. Sexy bastard. Hard [Eve Jagger] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Translate »