Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata
Encyklopedie Ksiażki książki dla dzieci 6+ MK Czytuje Yee-Lum Mak

Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata – Yee-Lum Mak

Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata to przepiękna publikacja będąca zbiorem nietypowych, często nieznanych, dziwacznych słów z całego świata. Często pojedyncze słowa w danym języku w naszym oznaczają zdania i to także przedstawia ta książka.

Autorka pisze:

„Wszystko się zaczęło, gdy natrafiłam na portugalskie słowo saudade, oznaczające „miłość, która pozostaje”, tęsknotę za kimś lub czymś ukochanym, lecz utraconym. Nigdy wcześniej nie natknęłam się na takie słowo. Wydało mi się z innego świata: pojemniejsze, osobliwsze i bardziej precyzyjne niż słowa, jakich używamy na co dzień. To słowo nazywało uczucie, które znałam, lecz którego nie potrafiłam nazwać.”

O treści

Yee-Lum Mak od tej pory poszukiwała słów specyficznych, oznaczających coś ulotnego, oznaczających czynności czy choćby słowo oznaczające czas spędzony przy stole – czas spędzony wspólnie z rodziną na jedzeniu i radości. Okazuje się, że ulotne chwile, nienazwane przez nas uczucia czy elementy naszego życia czy przyrody mogą mieć swoje słowa w innym języku.

Dla kogo Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata ?

Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata to publikacja, która będzie idealnym prezentem dla osób lubiących takie nietypowe książki, ale także dla wielbicieli nietypowych słów i odkrywania ich znaczeń. Ja potraktowałam tę książkę, jako ciekawostkę i dobrze się bawiłam poznając nowe słowa. Polecam zainteresowanym.

O wydaniu i ilustracjach

Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata to przepięknie wydana książka mniej więcej w formacie A5. Okładka jest twarda i matowa, a strony z mocniejszego papieru, lekko śliskie. Ilustracje jak możecie zobaczyć poniżej są przepiękne. Jakby malowane pędzlem i pewnie tak było. Kolory mimo różnorodności są bardzo stonowane.

Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata

ART. Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata
Seria/cykl: ART
Autor: Yee-Lum Mak
Ilustrator: Kelsey Garrity-Riley
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 64
Wymiary: 14.8×21.0cm
O Autorce i ilustratorce

Autorką „Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata” jest Yee-Lum Mak – mieszkająca w Los Angeles miłośniczka dziwnych słów i psów. Książkę zilustrowała Kelsey Garrity-Riley, absolwentka Savannah College of Art and Design.

Translate »