Ksiażki Mistyka/Mitologie MK Czytuje Przygodowe young adult

Jak wytresować Cthulhu? Tom II. Coś na dachu – Maciej Jasiński

Jak wytresować Cthulhu? okazało się zabawną, ciepłą i kreatywną książką dla dzieci i dorosłych. Niezwykle się ucieszyłam, gdy opowieść o przygodach Kasi i Cthulhu doczekała się kontynuacji. W Tomie II – Coś na dachu Maciej Jasiński pozwala czytelnikom śledzić przygody głównych bohaterów na wakacjach u ciotki Kasi – Zenobii. Czas spędzony w jej domu i okolicach zamiast okazać się nudnym epizodem będzie dość niebezpieczną wyprawą w trakcie, której czeka ich masa niespodzianek, zagrożeń i nietypowych istot. Po raz kolejny jest to opowieść interaktywna, na którą czytelnik ma wpływ. To on wybiera, co zrobią bohaterowie. Może także poznać kilka różnych rozwiązań fabularnych. Tak jak w pierwsze części i w Coś na dachu bardzo mi się to podoba.

Na początku warto zaznaczyć, iż jest to powieść przede wszystkim dla dzieci, ale i dorośli wraz ze swoimi pociechami mogą się przy niej dobrze bawić, ponieważ to pomysłowa przygotówka z elementami fantastycznymi. Wspólne przeżywanie przygód, szukanie rozwiązań i wybieranie opcji bardzo uatrakcyjnia tę opowieść. Do tego zawarte wątki są naprawdę ciekawe i mogą zaskoczyć. Bohaterowie tej opowieści to oczywiście zaradna Kasia, słodki Cthulhu oraz kilka innych postaci, które są m.in.: przyjazne, oddane, przebiegłe, złe lub całkowicie zaskakują. Idealnie wpisują się w atmosferę lub otoczenie opisane w tej historii.

Porównując tę opowieść do części pierwszej mogę z czystym sumieniem napisać, iż są na podobnym poziomie. Jedyną różnicę stanowił dla mnie humor – w I tomie śmiałam się więcej, ale to już kwestia gustu. Język powieści jak i dialogi są proste, przyjemne w odbiorze – idealnie nadają się dla starszych dzieci czy młodszej młodzieży. Uroku książce dodają ilustracje Jacka Frąsia, który po raz kolejny tchnął w tę opowieść kreską życie i kolory.

Podsumowując Jak wytresować Cthulhu? Tom II. Coś na dachu – Macieja Jasińskiego to bardzo przyjemna, pomysłowa oraz zabawna opowieść dla dzieci, która nie tylko pozwoli im poznać przygody dwójki nietypowych przyjaciół, ale i decydować, jakie to będą przygody i gdzie pójdą lub trafią główni bohaterowie. Na koniec warto dodać, iż nie trzeba czytać pierwszego tomu opowieści o Kasi i Cthulhu by sięgnąć po „dwójkę”, ale zdecydowanie warto.  Polecam zainteresowanym.

|Opinia o I tomie|

Książka dostępna w księgarni:

 

Translate »