wygraj pakiet książek - konkurs rozdanie
Archiwum

Konkurs z pakietem książek z cyklu Piętno Pielgrzyma Janusza Lasgórskiego

Witajcie Moi Drodzy! Jak zapowiadałam mam dla Was konkurs z pakietem książek z cyklu Piętno Pielgrzyma Janusza Lasgórskiego !

Do konkursu możecie zgłaszać się na Instagramie i Fanpage’u na FB>>. Gorąco Wam polecam te książki. Nie dlatego, że Naznaczona jest moim patronatem, ale i dlatego, że to złożone i dobre książki.  Zapraszam Was na poniższy konkurs i do zerknięcia ma moje opinie czy wywiady z autorem.

A tak sam autor pisze o swoich książkach:

„Upraszczając, przyjmijmy, że jest to powieść z gatunku science fiction lub, jak kto woli, powieść obyczajowa z elementami fantastyki, gdyż nie każdy z Czytelników da wiarę realistycznym przesłankom, na których opiera się świat przedstawiony. Przesłanki te wiążą się z wyjątkową historią powstania utworu.

Ale o tym później.

Akcja powieści toczy się pod koniec xxi wieku, jednak jej korzenie tkwią głęboko we współczesności, tu i teraz. Głównymi bohaterami są ludzie młodzi i niepokorni, którym życie już na starcie zafundowało wiele bolesnych niespodzianek.

Wątek przewodni powieści traktuje o rozdartej społecznymi konfliktami cywilizacji, która całkiem niedawno uporała się ze skutkami katastrofy klimatycznej, ponosząc przy tym ogromne straty, nie tylko materialne, ale i kulturowe.

Wszystkie części tej historii opisują koleje losu grupy przyjaciół zbuntowanych przeciwko regułom świata, w którym żyją: powszechnej inwigilacji i zastraszaniu ludzi, drakońskiemu prawu i wypaczonemu systemowi wartości, na którego szczycie postawiono konsumpcję. Zbuntowani nie godzą się także z zepchnięciem szerokich mas na margines społeczny, przeciwstawiają się więc elicie władzy i tworzącej się rasie Nadludzi.

Na swej drodze ku upragnionej wolności bohaterowie odnajdują artefakty nieznanej cywilizacji, a w końcu ich prawowitych właścicieli, z którymi przeżywają liczne, nieraz bardzo niebezpieczne przygody.

Ich losy wpisują się w historię i kulturę naszej cywilizacji, w jej problemy etyczne i społeczne: konflikty rasowe, tragedię klimatyczną, brutalne „terraformowanie” siostrzanej planety i w końcu kolonizację innych, odległych globów.

Opowieść mą kieruję do tych, którzy nadal poszukują własnej drogi, celu i sensu w chaosie teraźniejszości. Do tych, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej, myśleć samodzielnie, działać w zgodzie z własnym sumieniem i rozumieć, a nie tylko posłusznie wypełniać zastane prawa. Do tych, których nie zadowala wiedza „objawiona”, zbyt często stawiana wyżej od rozumowej.

Akcja utworu ułożona jest tak, by barwne sceny i wartkie dialogi nie tylko wzbudzały emocje i prowokowały odbiorcę do uśmiechu, ale także, a może przede wszystkim, zachęcały do namysłu.

Sądzę, że właśnie o to chodzi w każdej opowieści.”

 

Opinia o cyklu Piętno Pielgrzyma:|Zbuntowani|Naznaczona|

|FP autora|WWW autora|Luźne pogaduchy – wywiad cz.1.|Janusz Lasgórski o…książkach |Luźne pogaduchy – wywiad cz.2.|

Translate »