Albatros, Nicholas Sparks, Romanse

List w Butelce – N. Sparks

by -
list-w-butelce-n-sparks

Theresa dziennikarka samotnie wychowująca syna przez przypadek lub z odrobiną szczęścia odnalazła butelkę z listem. Był to list miłosny napisany do zmarłej żony. Zauroczona historią i pięknem „wiecznej” miłości postanawia odnaleźć autora listów. Poszukiwania prowadzą ją do małego miasteczka i Garrett’a, autora listów, któremu zmarła żona Catherine. Pomiędzy bohaterami rodzi się uczucie.

” W świecie, który rzadko rozumiem, wieją wiatry przeznaczenia. Zrywają się wtedy, kiedy tego najmniej oczekujemy…”
 s.321 fragment książki
Pierwszy raz czytałam tę książkę w liceum czyli prawie 10 lat temu. Wtedy płakałam i tak było też teraz. Historia jest bardzo wzruszająca, a jej zakończenie nieoczekiwane. Później czytałam jeszcze sporo książek Sparks’a, ale żadna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Historia miłosna jak najbardziej prawdopodobna, pachnie wręcz przeznaczeniem…A ja ani nie żałuję zakupu, ani tego, iż sięgnęłam po nią po raz kolejny. Dobra, gdy mamy w sobie sporo negatywnych emocji – od razu nas opuszczą razem ze łzami wręcz oczyszczającymi 😉 Jeśli ktoś lubi taką tematykę to film także mu się spodoba. Polecam obydwa.
” Moja najdroższa Catherine, Tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dziś było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu…” 
s.28 fragment książki
Tytuł List w Butelce 
Autor Nicholas Sparks 
Wydawnictwo Albatros 
Rok Wydania 2008
Nicholas Sparks – to amerykański pisarz, którego dzieła ukazały się w 33 językach w ponad 40 mln egzemplarzy. Znany z takich powieści jak Pamiętnik, Jesienna Miłość. Wiele jego książek doczekało się ekranizacji. Poniżej znajdziecie zwiastun Listu w Butelce (1999r.) z K. Costnerem w roli Garrett’a oraz piosenkę ze ścieżki dźwiękowej z filmu.
 
Share:
  • Karolina

    Tej książki nie czytałam ale widziałam film. Prawdą jest, że film nie odda piękna powieści,a na pewno takiej jak Sparksa. Z tym autorem mam tak, że często nie chce czytać mi się jego utworów. Ale gdy już zacznę nie mogę przestać . Nie wiem czy czytałaś ale polecam Ci „Bezpieczną przystań”, ” Szczęściarza” i ” Na zakręcie”:)

  • dzięki zajrzę po noworocznym szaleństwie;))

  • Magda

    Nie miałam okazji czytać książek tego autora. Zaintrygowała mnie Twoja recenzja, więc umieszczę ją na liście książek do przeczytania;) Pozdrawiam i zapraszam do mnie;) http://zapiski-okularnicy.pl/

Translate »