Dramat Erotyka Ksiażki MK Czytuje new adult Obyczajowe Romans TOP

Literatura kobieca idealna na prezent.

Powieści romantyczne, obyczajowe, new adult oraz erotyki określane są, jako literatura kobieca. To zestawienie zostało stworzone przede wszystkim z myślą o młodych i dojrzałych kobietach. Książki te będą idealnym prezentem dla siostry, przyjaciółki, mamy, babci, teściowej, kuzynki czy cioci.  Moje subiektywne zestawienie będzie zawierać przeróżne książki. Od takich, które znajdują się w moim życiowym top, przez klasyki gatunku po nowości i bestsellery. By ułatwić Wam zadanie do każdej pozycji dodałam krótki opis, ale klikając w tytuł będziecie mogli dowiedzieć się o niej więcej. Postanowiłam także w miarę możliwości zaprezentować Wam, choć jedną propozycję dla starszej młodzieży oraz te nadający się dla dorosłych i zaprawionych w bojach czytelników.

literatura kobieca topowe powieści romantyczne, obyczajowe, new adults i erotyki

Co wyróżnia te powieści?

Oczarowują, śmieszą, wzruszają. Poruszają przeróżne problemy od rodzinnych po miłosne. Są dobrze napisane, nie nudzą i z łatwością możemy zanurzyć się w ich świat. To wciągająca literatura kobieca.

literatura kobieca - powieści romantyczne top

Powieść romantyczna

 Dla starszej młodzieży

Piękna katastrofa (Beautiful Disaster) – Jamie McGuire

To lektura, której fabuła wydaje się banalna – mnie jednak oczarowała, rozśmieszyła i uzależniła od siebie. Jeszcze nie raz do niej wrócę, gdyż jest rewelacyjnym „rozweselaczem”. Bohaterowie są barwni i na pewno nie nudni. Literatura kobieca do schrupania i najlepszy romans, jaki przeczytałam w 2014 roku.

Dla dorosłych

Saga Rodu Quinnów: Wzburzone Fale, Niebezpieczne Prądy, Spokojna Przystań – Nora Roberts

Jak często pisze i wypowiada się autorka otaczana jest i była od zawsze przez mężczyzn i zamiast uciekać przed nimi postanowiła postarać się ich zrozumieć. Uwielbia pisać o ich uczuciach i przemyśleniach, a także o relacjach: mężczyzna-kobieta, ojciec-syn czy więzi łączącej braci. Ta saga to właśnie te relacje i te więzi. To także opowieść o różnych rodzajach dobra i zła, o niesprawiedliwościach i szczęściu na świecie. Pełna równowaga. Każda z tych ksiażek jest inna, posiada inną dynamikę i głębię. Wzburzone fale są odrobinę ostrzejsze, Niebezpieczne prądy zachwycają namiętnością i delikatnością jednocześnie, a Spokojna Przystań pokazuje, iż wikt i opierunek to nie wszystko, liczy się także to, co dajemy od siebie. Dla mnie są to książki wybitne w swoim gatunku, a saga jest jedną z moich ulubionych romantyczno-obyczajowych serii Nory Roberts.

Cecelia Ahern – Sto Imion

To powieść obyczajowa z wątkiem romantycznym i motywem poszukiwania siebie. Odkryjemy w niej radość, cieszenie się z drobnostek i pozytywne wibracje. Polecę ją lubującym się w tego typu powieściach. Osoby, którym spodobały się inne powieści Cecelii jak np. P.S. Kocham Cię będą usatysfakcjonowane.

literatura kobieca - new adults oraz erotyki top

New Adults oraz Erotyk

Dla starszej młodzieży

Przebudzenia Olivii – Elizabeth O’Roark

To książka dla czytelników poszukujących  lekkich, ale rozbudowanych historii miłosnych, które skupiają się bardziej na rodzącym się romansie niż seksie. Ponadto osoby lubiące wątki sportowe czy te dotyczące rozprawiania się z przeszłością i problemami dotyczącymi życia młodych ludzi winni być zadowoleni.

Dla dorosłych

Dwanaście – M. Grossman

To powieść erotyczna o obsesjach, która przypadnie do gustu osobom lubiącym książki kontrowersyjne, ostre w swoim przekazie. Ja na pewno długo jej nie zapomnę. Nie zniesmaczyła mnie, a przeraziła – ukazując, iż choroby umysłu mogą zniszczyć nie tylko nas, ale i nasze otoczenie.

Gwiazdor  – Laurelin Paige i Sierra Simone

To smaczna i bardzo dobra powieść erotyczna, w której odnajdziecie wiele subtelności oraz miłosnych uniesień. To opowieść o rodzącej się miłości, w dość nietypowych warunkach. Świeża, emocjonalna historia, bez wulgaryzmów czy brutalności, którą naprawdę warto poznać, jeśli lubicie ten gatunek literacki. Dodatkowym smaczkiem jest przeogromna chemia między dwójką głównych bohaterów, która naprawdę potrafi działać na czytelnika oraz ukazanie nie tylko tych pozytywnych, ale i negatywnych stron pornobiznesu.

literatura kobieca powieści obyczajowe top

Powieść obyczajowa

Dla starszej młodzieży

Ponad Wszystko – Nicola Yoon

Jeśli poszukujecie lektury dla młodzieży o pozytywnym wydźwięku – mimo ciężkiej sytuacji rodzinnej czy zdrowotnej głównych bohaterów – oraz zakończenia, które może zszokować Ponad wszystko powinno Wam się spodobać. Świat przedstawiony Maddy i to jak sobie radzi z ograniczeniami spowodowanymi chorobą odrobinę szokuje, ale i napawa optymizmem. Mnie bardzo przyjemnie się ją czytało, uśmiałam się na niej porządnie i z pewnością spodoba się nie jednej młodej osobie.

Dla dorosłych

Nigdy nie zapomnę – Kerry Lonsdale

To przemyślana, dobrze napisana i wzbudzająca emocje powieść obyczajowa z tajemnicą w tle. Opowieść o słodko-gorzkiej miłości i związku z masą zwrotów akcji i realistycznym zakończeniem. To także książka traktująca o stracie, bólu z tym związanym i próbach pogodzenia się z nieszczęściem. Powieść przyjemna w odbiorze, lekka i na jeden wieczór, choć zakończenie szokuje i smuci.

Córka doskonała – Amanda Prowse

Literatura kobieca dla wielbicieli powieści obyczajowych i dramatów, ale i osób lubiących książki, które pokazują realne problemy, z jakimi muszą mierzyć się nie tylko kobiety, ale i całe rodziny. Córka doskonała to opowieść, która budzi sporo emocji. Od złości, przez niedowierzanie po smutek i zrozumienie. Autorka ta poprzez odpowiednią fabułę, kreacje bohaterów, dopasowany styl i klimat stworzyła spójną i realną opowieść, o której trudno jest zapomnieć.

literatura kobieca powieści obyczajowe top

Które z tych pozycji czytaliście? Jakie są Wasze ulubiony w tych gatunkach?
Translate »