in Dla dzieci, Sprzęt, Technologia i Gry

MEMO LABIRYNTY – Herve Tullet [opinia]

at
memo-labirynty-herve-tullet-opinia

memo labirynty opinia okiemmkOstatnio ze względu na fakt, iż od niedawna jestem mamą na OkiemMK możecie znaleźć sporo książek i gier dla dzieci. Muszę przyznać, iż ilość publikacji i produktów dla maluszków jest ogromna. Tak naprawdę wydawcy i producenci proponują coraz ciekawsze pozycji. Dziś chcę Wam opowiedzieć o grze edukacyjnej 2w1 Herve’a Tullet’a autora światowego bestsellera „Naciśnij mnie” – Memo labirynty. To zestaw 44 dwustronnych, kartonowych kart. Z jednej strony karty te są czarno-białe, z drugiej możemy zobaczyć więcej kolorów. Na wszystkich znajdziecie przeróżne kształty, figury i elementy. Jak sama nazwa wskazuje możemy bawić się z dzieckiem w zapamiętywanie i odszukiwanie takich samych elementów (Memo) lub układać przeróżne labirynty, budować drogi itp. (Labirynty), ale tak naprawdę zarówno Nas jak i dziecko ogranicza tylko wyobraźnia. Karty te możemy wykorzystywać do przeróżnych zabaw tworząc nie tylko labirynty i drogi, ale i postacie, przedmioty czy autostrady na samochodzików. Ponadto dziecko uczy się rozpoznawać kształty i kolory, zapamiętywać szczegóły, widzieć różnice, a także logicznie i kreatywnie myśleć.

Bardzo przyjemna i przemyślana publikacja, w dobrej cenie. Jeśli chodzi o wykonanie to kartoniki są dość grube i duże, przez co nawet maluchy w wieku 2 czy 3 lat mogą próbować z nią swoich sił. Młodsze dzieci z pewnością będą wolały budować labirynty, a starsze ćwiczyć pamięć z memo. Polecam zainteresowanym.

Share:
  • Faktycznie, sporo u Ciebie pozycji i propozycji dla dzieci, ale to się ceni, gdyż jest z czego czerpać 🙂 Nie słyszałyśmy o propozycji z wpisu, ale wygląda naprawdę interesująco.

Translate »