in Dla dzieci, Wanda Chotomska

Miotła i Ptak – Wanda Chotomska [opinia + filmik]

at
miotla-i-ptak-wanda-chotomska-opinia-filmik

miotła i ptak wanda chotomska opinia okiemmkCzy to kim jesteśmy Nas określa? Czy mimo naszych cech i przydatności w konkretnym celu możemy być kimś innym, służyć w innym celu? Bajka Miotła i Ptak autorstwa Wandy Chotomskiej (Wiersze pod psem, Jacek i Agatka, Drzewo z czerwonym żaglem, Bajki z 1001 dobranocy, Dzieci pana Astronoma) odpowiada na te pytania. To pełna humoru opowieść, która ukazuje nie tylko pozytywne cechy bohaterów w niej zawartych, ale i te negatywne. Miotła przyjechała ze wsi do wielkiego miasta i tu zaczyna się jej przygoda, gdyż jest to dla niej całkiem obce i inne miejsce. Wieś była zielona, rozśpiewana, a miasto straszy szarością, betonem i asfaltem. Tę szarość przegonić może jej nowy towarzysz Ptak. Tylko gdzie on zamieszka? Czy wraz z miotłą odnajdą swoje miejsce na nowym podwórzu? Kto im w tym pomoże? Czy ktoś zdoła zniechęcić?
Bardzo przyjemna opowieść. Pełna wierszyków, piosenek i idealnie dopasowanego do sytuacji tekstu. Miotła spotyka się z wrogością, ale i odnajduje przyjaciół. Ta książeczka pokazuje, że nie należy się poddawać, gdyż rozwiązanie naszych problemów może „pokazać się” w każdej chwili.
Ale tekst Miotły i Ptaka to nie wszystko. Gruba oprawa, śliskie i mocne kartki oraz charakterystyczne i całostronicowe ilustracje Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej to kolejne jej plusy. Nie bez powodu książka ta wygrała konkursy: Książka przyjazna dzieciom oraz Superkoziołka. Polecam, ale dla starszych dzieci minimum sześcio- lub siedmiolatków.
Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak ta publikacja prezentuje się w środku.

Tytuł: Miotła i ptak
Autor: Chotomska Wanda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mila
Ilość stron: 46

Translate »