Abigail Gibbs Fantastyka Ksiażki MK Czytuje Romans

Mroczna Bohaterka – Abigail Gibbs

Mrok. Inne Światy. Przepowiednie. Przeznaczenie. Czas. 
Wybory – To ich musi dokonać główna bohaterka Vilet, która jest świadkiem masakry 30 mężczyzn w londyńskim parku dokonanej przez wampiry. Zostaje przez nie uprowadzona i staje przed wyborem: zostać jedną z nich lub być jeńcem do końca życia. Vi to dość zuchwała i zadziorna nastolatka – odrzuca, więc te propozycje gardząc przede wszystkim zabijaniem. Sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta, gdyż ojciec Vilet jest brytyjskim ministrem obrony i od dawna wie o istnieniu wampirów, ba prowadzi z nimi negocjacje. Czeka tylko na pretekst, by wszcząć otwartą wojnę. Sojusz jest kruchy. Na dodatek Vi wzbudza zainteresowanie niejednego wampira. Jednak uczucie, które się w niej rodzi skierowane jest ku Kasparowi – następcy tronu. Wszystko ma także związek z przepowiednią i nadejściem Mrocznych Bohaterek. Co zrobi Vi? Jakiego dokona wyboru?
To niczym gra w szachy, a graczem jest przeznaczenie…
Mroczna Bohaterka – to debiutancka powieść, która zaistniała w internecie, gdy jej autorka Abby Gibbs miała 15 lat i to widać, gdyż język powieści jest prosty i młodzieżowy, jednak po 3 latach szaleństw w sieci i wielu pochlebnych opiniach książka doczekała się publikacji. Mroczna Bohaterka. Kolacja z Wampirem to pierwsza część cyklu.
To zdecydowanie książka dla młodzieży łącząca w sobie mroczną, wręcz gotycką atmosferę z romansem. To powieść, w której wampiry są niebezpiecznymi i okrutnymi stworzeniami, ale potrafią także kochać. Napisana fajnym młodzieżowym językiem z perspektywy Vi i Kaspara. Wciągająca na tyle, że jestem ciekawa dalszych części. Czego mi zabrakło? Większego zagłębienia się w mitologię istniejących w książce światów. Co mnie momentami drażniło? Główna bohaterka jest młodą i inteligentną dziewczyną, a mimo to z miłości godzi się na los, który ją spotyka. Często jest za bardzo bierna. Spotyka ją tak wiele złego, tyle okrucieństwa, a mimo to wybacza. Jest to podstawa godna uwagi, ale czy realna? To musicie ocenić sami. Ponadto wątek romantyczny jest dość przewidywalny, ale mitologia, światy i przepowiednie to jest to co może nam ten element zrekompensować. 
Byty o których nie wiemy
Byty których nie znamy
Podsumowując Mroczna Bohaterka jest wciągającą i dobrą powieścią młodzieżową zawierającą w sobie elementy fantastyki i gotyckiego horroru oraz romansu. Idealna dla młodzieży i fanów wampirycznych klimatów i tym grupom ją polecę.
Tytuł: Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem
Autor: Abigail Gibbs
Data i miejsce wydania: Muza SA
Wydawnictwo: Warszawa 2013
Ilość Stron: 560
Seria: Mroczne Bohaterki
Translate »