in Archiwum

[muzycznie] Ella Eyre – Feline

at
muzycznie-ella-eyre-feline

ellaeyre

Ella McMahon występująca pod pseudonimem Ella Eyre to urodzona w 1994 roku – wokalistka i autorka piosenek. Mimo młodego wieku na swoim koncie ma już statuetkę Brit Award za hit „Waiting All Night”. Nazywana jest największym objawieniem 2014 roku. Czy debiutancki album Feline przypieczętowuje jej pozycję? Jakie wrażenia wywołuje?

Ella ma afro-jamajskie, maltańskie i angielskie korzenie i to zdecydowanie słychać w jej głosie. Jest głęboki, ma moc i lekko murzyńskie brzmienie. Na Feline odnalazłam nie tylko mocniejsze nuty, ale i liryczne czy pozytywne i energiczne tony. Dziewczyna ma bardzo ciekawą barwę głosu – gdy trzeba śpiewa z mocą lub przejmująco. Poza tym potrafi być zadziorna, a utwory pokazują jej siłę i niezależność. Jej debiutancka płyta to mieszanka popu, rocka, muzyki elektronicznej i R&B.

Słuchając jej zauważyłam, iż w ostatnim czasie powstała moda na tego typu muzykę, gdyż pojawia się coraz więcej podobnych głosów i płyt. Jak choćby Jess Glynne. Bardzo mi to odpowiada. Chciałabym jeszcze, aby w Polsce promowano więcej naszych rodzimych artystów z takim repertuarem.

Wszystkie 14 utworów jest dość przyjemnych i równych. Niektóre jak: „If I go” czy „Waiting All Night” nadają się idealnie do ćwiczeń, umilania czasu przy porządkach czy gotowaniu. Dodają energii, ładują pozytywnie baterie potrzebne przy wysiłku. Inne jak: „Even If” są idealne do czytania czy spędzenia spokojnego wieczoru przy kawie lub gorącym kakao.

Feline powstawało w studiach w: Londynie, Sztokholmie i Los Angeles. Za produkcję materiału odpowiedzialni są: Greg Wells (Adele, Katy Perry), Futurecut, Utters (Drake), Jarrad Rogers (Lana Del Rey,), Jonny Lattimer (Ellie Goulding, Sam Smith) i Chris Loco (Wiley). Widać, iż dziewczynie się poszczęściło i zainwestowały w nią znane osoby.

Przygodę z utworami zawartymi na debiutanckiej płycie E. Eyre uważam za udaną. Muzyka na niej zawarta jest energiczna i przybojowa. Jedyne czego mi odrobinę brakowało to różnorodności. Wolniejsze utwory zawsze zawierały w sobie pierwiastek muzyki elektronicznej, jednakże patrząc na wiek wokalistki i to, iż jest to jej pierwsza płyta zdecydowanie widzę w niej potencjał i chęć rozwoju. Polecam zainteresowanym lubiącym dynamiczne utwory z temperamentem i wigorem – łączące w sobie elementy popu, rocka, muzyki elektronicznej i R&B.

 

Tytuł: Feline PL
Wykonawca: Ella Eyre
Nośnik: CD
płyta dostępna na empik.com>>

Tagi:
Share:
Translate »