in Archiwum

[muzycznie] I cry when I laugh – Jess Glynne

at
muzycznie-i-cry-when-i-laugh-jess-glynne

jess glynne

Jessica Hannah funkcjonująca pod pseudonimem „Jess” Glynne to 26 letnia brytyjska piosenkarka, której popularność przyniosły takie piosenki jak: „Rather Be”,  „My Love”, „Right Here” czy „Hold My Hand”. Muzykę tworzy na granicy dwóch gatunków: POP i R&B.

Jak artystka sama zaznacza krążek I cry when I laugh to podsumowanie dwóch ostatnich lat jej życia, chwil ciężkich związanych także z rozpadem związku. Jednak według mnie w ogólnym rozrachunku to kompakt pełen pozytywnych emocji.

„Potrzebowałam tej płyty, aby opowiedzieć moją historię. Historię dziewczyny, która generalnie jest szczęśliwa, sprawia kłopoty, ma złamane serce, ale znajduje sposób, żeby przezwyciężyć problemy i widzi dla siebie nadzieję” – opisuje materiał Jess.

Debiutancka płyta I cry when I laugh to mieszanka wielu stylów. To kombinacja elementów występujących we współczesnym popie, soulu czy hip-hopie. Cechuje ją przede wszystkim energia i pozytywne wibracje nawet, jeśli utwory są bardziej stonowane. Dynamizm, wigor i temperament przebijają się w wielu kompozycjach. Piosenkarka posiada bardzo przyjemny, głęboki i pełen wyrazu wokal. Krążek I cry when I laugh składa się z 13 utworów stworzonych w podobnym tonie. Odnajdziecie na nim nie tylko wymienione powyżej utwory, ale i te mniej znane jak „Saddest Vanilla” czy „Why me”, które zdecydowanie ukazują sporą dawkę nostalgii i słodko-gorzkich emocji. Muzyka idealna na popołudnie z książką lub poprawienie humoru. Artystce towarzyszą m.in. grupa Clean Bandit, brytyjski raper pochodzenia nigeryjskiego – Tinie Tempah czy zambijsko-szkocka piosenkarka Emeli Sandé. Do moich ulubionych utworów z tej płyty należy akustyczna wersja „My Love”. Jest bardziej przejmująca, a utwór posiada jakby większą głębię niż popowo-elektroniczna aranżacja. Polecam zainteresowanym!

Tytuł:  I Cry When I Laugh

Wykonawca: Glynne Jess

Nośnik: CD

płyta dostępna na empik.com>>

Tagi:
Share:
Translate »