Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje Tomasz Samojlik

O przyrodzie dzieciom, czyli Tomasz Samojlik i jego Żubr Pompik

żubr pompik kolory jesieni, zapach wiosny opinia okiemmkPrzyroda to jeden z wdzięczniejszych tematów. Jej tajemnice fascynują nas. Gwarantuje ona wiele interesujących odkryć. Nic, więc dziwnego, że zarówno filmy jak i książki oferują Nam pewne jej skrawki. Tomasz Samojlik jest doktorem nauk przyrodniczych, a swoją wiedzę o przyrodzie postanowił przedstawić w serii książek dla dzieci, do których stworzył także ilustracje. Wraz z Żubrem Pompikiem mieszkającym z rodziną na skraju puszczy wyruszymy n wyprawy badawcze. Będą one jeszcze ciekawsze, gdyż Pompik jest typem naukowca, który uwielbia pytać, obserwować i myśleć, zaś jego młodsza siostra Polinka jest żubrzycą czynu – zdecydowanie niecierpliwym zwierzątkiem. Razem przeżyją kilka cudownych przygód. W Kolorach Jesieni dowiedzą się m.in., czemu szyszki powbijane są w korę dębu?, Co się stanie, gdy zbliżysz się do jeża? Co to za ptaki kukułki? Za to Zapach wiosny przykładowo zdradzi nam tajemnice kamuflażu zwierzęcego, Polinka i Pompik dokładnie obejrzą, co dzieje się w rzece i poznają raka oraz okryją, z czym zwierzętom kojarzy się wiosna.

Trudno nie polubić tych bajek – są zabawne, ale jednocześnie pozwalają odkrywać tajniki przyrody i uczą jak się zachować w lesie. Postacie są wesołe i ciekawskie. Idealnie odzwierciedlają przykładową rodzinkę, w której rodzice są kochający, czasem nadopiekuńczy, a dzieci rozbrykane i skore do zabawy. W bardzo przystępnej formie autor przedstawia świat przyrody – ciekawostki i tajemnice, które zainteresują zarówno dzieci jak i rodziców. Ja się przy nich nie nudziłam. Jednocześnie mam nadzieję, że będą one inspiracją by spędzać z dziećmi więcej czasu na powietrzu – nad jeziorem, w lesie czy parku.

Każde z opowiadań opatrzone jest miłymi dla oka ilustracjami wykonanymi przez autora, okładka jest twarda, a strony śliskie. Bardzo ładne wydania książek. Z pewnością będą trwałe. Idealne także na prezent. I co najważniejsze jest to cykl, na który składają się cztery książki – każda o innej porze roku i przygodach tego żubra.żubr pompik seria okiemmk

Zainteresowanych odsyłam do poniższego filmiku, który pokazuje jak te pozycje wyglądają w środku.

Podsumowując Żubr Pompik Zapach Wiosny i Kolory jesieni to książeczki, które uczą i bawią. Pozycje, które spodobają się młodym odkrywcą i osobom kochającym przyrodę. Gorąco polecam.

_mr_logo_200_m

Translate »