Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje Trokowicz Bartłomiej

Pan Misio. Czy lisy śnią o gadających kurach? – Trokowicz Bartłomiej

Pan Misio miniaturkaDziś o tym, co dzieje się w lesie, jakie charakterki i zwyczaje mają zwierzaki go zamieszkujące. Nie zabraknie także sporej dawki przygód leśnych przyjaciół i spotkań z człowiekiem, który ich zdecydowanie przeraża. Jednocześnie zarówno dzieci jak i dorośli po lekturze „Pan Misio. Czy lisy śnią o gadających kurach?” – Bartłomieja Trokowicza przekonają się, że nie koniecznie te piękno zewnętrzne nie idzie w parze z charakterem, a pozorny tchórz może okazać się bohaterem.

”Pan Misio. Czy lisy śnią o gadających kurach?”  to opowieść o przygodach i perypetiach zwierząt zamieszkujących las – od Niedźwiedzie, przez Wilka i Borsuka po Szczura i Wiewiórkę. W przygodach tych wezmą udział także zwierzęta zagrodowe i domowe jak Mysz, Świnka Morska czy Koń.

Opowieść ta jest bajką, ale w inteligentny i przystępny sposób ukazuje prawdy o poszczególnych gatunkach – to, czym się żywią, gdzie mieszkają, kto jest ich sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Ta ponad 150 stronicowa książka zawiera kilka ilustracji w czarno-białych kolorze. Przyjemnych dla oka, ale główną rolę gra tutaj tekst i opowiadana historia, która momentami zasmuca, innym razem bawi i śmieszy. Bardzo spodobało mi się, że poszczególne zwierzęta, którym często przykleja się łatki i konkretne zachowania przedstawione są w niej inaczej. Szczur zdecydowanie jest moją ulubioną postacią ze względu na swoją pomysłowość i wolę walki. Więcej niestety nie mogę Wam zdradzić, gdyż nie chcę spolerować, ale polecam gorąco fanom książek dla dzieci i nie tylko, które opowiadają w lekki, ale przemyślany sposób zwierzęce historie przekazując przy tym odrobinę wiedzy i uniwersalne prawdy.

Książka dostępna jest w formie papierowej, jako e-book i na legimi.

Za książkę dziękuję autorowi.

Pan Misio. Czy lisy śnią o gadających kurach? [Bartłomiej Trokowicz] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Translate »