PASAŻERKA Alexandry Bracken pod patronatem OkiemMK.com

Długo wyczekiwana powieść autorki „Mrocznych umysłów” znajduje się pod moim patronatem! Więcej informacji znajdziecie poniżej!


PASAŻERKA Alexandra Bracken
Data wydania: 11 października 2017

Współczesna nastolatka i XVIII-wieczny pirat w szalonym wyścigu z czasem przez kontynenty i epoki

Etta Spencer, cudowne dziecko skrzypiec, pewnej nocy traci wszystko, co znała i kochała. W jednej chwili z bezpiecznego Nowego Jorku zostaje przeniesiona do miejsca oddalonego o wiele mil i… lat. Trafia do 1776 roku, a jej los zależy od Nicholasa Cartera, młodego korsarza związanego kontraktem z potężną rodzinę Ironwoodów.

Jedynie Etta może odzyskać pewien tajemniczy przedmiot o niewysłowionej wartości. Jeśli jej się powiedzie, zostanie odesłana do XXI wieku. Ona i Nicholas wyruszają w niebezpieczną podróż po egzotycznych miejscach i w poprzek czasu. Im bardziej zbliżają się do prawdy, tym większego tempa nabiera śmiertelna gra Ironwoodów. Etcie grozi nie tylko rozłąka z Nicholasem, ale i zamknięcie drogi powrotnej do domu… na zawsze.


Fragment mojej opinii: Dziś chcę Wam opowiedzieć o Pasażerce – Alexandry Bracken. Większość może kojarzyć tę autorkę z cyklem Mroczne umysłyPasażerka jest pierwszym tomem serii łączącej literaturę młodzieżową z fantastyką, przygodą i historiąBracken w spójny i konsekwentny sposób stworzyła opowieść trzymającą w napięciu od pierwszych stron. Już na samym początku Etta – główna bohaterka – musi pogodzić się ze stratą, dostosować się do całkiem innych warunków życia, innych czasów i panujących tam reguł. Do tego w większości porusza się po omacku, gdyż nie posiada odpowiedniej wiedzy ani o podróżowaniu, ani o czasach, do których się przenosi. Posiada jednak instynkt i wierzy, że matka nie pozostawiła jej w niewiedzy bez powodu. Pasażerka w wielu aspektach jak: podróże w czasie, niedoświadczenie głównej bohaterki czy tajemniczy przedmiot i walka z konkretną grupą ludzi bardzo przypomina mi Trylogię Czasu – Kerstin Gier. Jednak sposób przedstawienia historii czy mitologia świata przedstawionego są całkiem odmienne.

Całość opinii znajdziecie tutaj>>

Translate »