OkiemMK

Pasierbica gangstera 2. Vendetta – Monika Magoska-Suchar

Ponieważ nie miałam okazji napisać Wam nic o pierwszym tomie tej serii od Moniki Magoskiej-Suchar w tej opinii opowiem trochę o pierwszym tomie zaznaczając już teraz, że książki te należy czytać chronologicznie, a nowość, czyli Pasierbica Gangstera 2. Vendetta to nie ostatni tom tej serii. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg i aż mnie skręca z ciekawości jak autorka wybrnie z obecnego zakończenia tej historii, bo musicie wiedzieć, że kończąc ten tom pomyślałam sobie: „Monia tym razem zaszalałaś mocno”. Już na początku muszę Wam zaznaczyć, iż jeśli chcecie takiej bardzo pozytywnej historii to sięgnijcie sobie po W Słońcu Dubaju czy Więźnia namiętności tej autorki. Seria Pasierbica Gangstera za  to dostarcza sporo emocji, zawiera wiele niespodziewanych scen i czasem jej tematyka jest ciężka. Muszę się Wam przyznać, że po pierwszy tom nie sięgałam długo – w końcu przeczytałam go na legimi – gdyż bałam się wątku związku gangstera i jego młodej pasierbicy. Fabio i Chiara już z założenia byli dla mnie czymś co ciężko mi było przełknąć. Wiem, że ogrom czytelniczek lubi wątki dotyczące sporej różnicy wieku między bohaterami, ale mnie one – szczególnie gdy są mocno zaakcentowane – zawsze odstraszają. Po prostu nie rozumiem pociągu do dużo starszych mężczyzn. Po Pasierbicę sięgnęłam, ponieważ od samego początku kariery tej autorki czytuję jej książki i bardzo jej kibicuję. Poza tym lubię jej lekkie pióro i to, że nie boi się poruszać trudnych tematów. W pierwszym tomie takimi tematami są dla mnie te dotyczące przebywania Chiary w sierocińcu, w drugim jej traktowanie przez męża, którym nie jest Fabio. Czemu? O tym dowiecie się jak przeczytacie. Muszę także przyznać, że podczas czytania nie skupiałam się na wieku Fabia i Chiary, a śledziłam ich starania by ogarnąć nie tylko sytuację rodzinną i związek, ale i trudną sytuację dotyczącą interesów i mafijnych spraw.

I tak jak w pierwszym tomie skupiałam się na dynamice rodzinnej Fabia oraz ich związku, tak w Pasierbicy Gangster 2. Vendetta skupiłam się na małżeństwie Chiary z Mario i tajemniczym Vittorio Scorazzi. Podobała mi się dynamika pomiędzy Vittorio i Chiarą, podobały mi się tajemnice i zagadka. Strasznie nie lubię Maria. Trudno lubić postać, która jest ucieleśnieniem koszmarów większości żon. Na równi z nim nie lubię tylko ciotki Giulii i szczerze mam nadzieję, że Monika wymyśli dla niej los okrutniejszy od śmierci, bo to postać, której nie lubię od pierwszego tomu i za każdym razem tak bruździ, że aż mam ochotę by ją spalili na stosie. Jest dziwna w nieprzyjemny sposób, mściwa, nieobliczalna i uprzedzona.

Za to uwielbiam humor autorki, to jak utkała tę historię i fakt, że z każdym tomem ta opowieść robi się mroczniejsza, coraz bardziej niespodziewana, i jest w niej więcej mafii. Bo musze przyznać, że lubię, gdy wątki mafijne opisują mafię, a nie są tylko wątkami sensacyjno-kryminalnymi. Z ogromną niecierpliwością czekam na kolejny tom. Mam nadzieję na happy end, choć przyznam, że nie wiem co nam autorka zafunduje. Czekam także bardzo na jej nową serię, która ma być wydana w przyszłym roku – Promotor.

Pasierbicę Gangstera polecam osobom lubiącym wątki romantyczne, sensacyjne i mafijne oraz takim, które lubią, gdy w historii znajduje się spora różnica wieku między bohaterami oraz odrobina dramatu i wątków obyczajowych. Pamiętajcie by czytać je po kolei.

Od wydawcy:

„Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta” to kontynuacja gorąco przyjętej przez czytelniczki powieści o kontrowersyjnym związku gangstera i jego młodej pasierbicy. Czy miłość mężczyzny w masce sprawi, że serce Chiary, okaleczone po stracie Fabia, znowu zabije mocniej? Przekonaj się!

Miłość Fabia i Chiary – pasierbicy gangstera – rozkwitła wbrew wszystkiemu: woli ich rodzin, regułom społecznym, dzielącej ich różnicy wieku i doświadczeń. Okrutny los pozwolił im jednak zasmakować wspólnego szczęścia tylko przez ulotny moment.

Świat Chiary legł w gruzach, gdy jej ukochany został uznany za zmarłego. Dziewczynę zmuszono do poślubienia Marca – brata Fabia, który został donem rodu Candeloro. Pozostawiona samotnie w gnieździe węży, brutalnie traktowana przez męża Chiara próbuje uciec z Castello dei Corvi. Jej jedynym sprzymierzeńcem jest Vittorio Scorazzi, tajemniczy mężczyzna, który prowadzi na Sardynii prywatną vendettę. Jego działania powodują rozpoczęcie krwawej wojny pomiędzy rodami Russo i Candeloro…

„Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta” spodoba się miłośniczkom i miłośnikom gorących historii z kontrowersyjnymi wątkami. Must read dla wszystkich, którzy kochają mafijne romanse i gorącą Sardynię.

Współpraca z Księgarnią Tania Książka
Translate »