in Fantastyka, Janusz Lasgórski, SF

„Piętno Pielgrzyma. Naznaczona” Janusza Lasgórskiego pod patronatem okiemmk.com

at
pietno-pielgrzyma-naznaczona-janusza-lasgorskiego-pod-patronatem-okiemmk-com

„Piętno Pielgrzyma. Naznaczona” Janusza Lasgórskiego pod patronatem okiemmk.com

 

Mam przyjemność zaprezentować wam okładkę oraz blurb powieści, nad którą objęłam patronat. Niedługo opowiem Wam o niej szerzej. Będzie także post dotyczący części pierwszej oraz oczywiście konkursy 🙂 I tak! zaplanowałam dla Was dwa, a do wygrania będzie zestaw książek byście mogli poznać cały cykl 🙂
Jest mi także niezmiernie miło, że patronuję temu tytułowi razem ze świetnymi dziewczynami. Polecam Wam ich blogi i opinie o książkach 🙂
Na koniec chcę jeszcze wspomnieć o banerach, które zrobiliśmy razem z mężem. Będziecie je mogli zobaczyć w różnych miejscach i mam nadzieję, że przekonacie się do tej serii, bo choć nie jest ona pozbawiona wad (o czym niedługo) to zachwyca rozmachem, kreacją świata, przedstawionymi wątkami i różnymi elementami fabuły (o tym także niedługo). Gorąco polecam.

Premiera drugiej części przewidziana jest na 06.08.2017

Moja notatka z okładki:
„Naznaczona to druga część serii Janusza Lasgórskiego – Piętno Pielgrzyma. To science-fiction napisane z rozmachem. Kontynuacja, która idealnie uzupełnia się z poprzedniczką wyjaśniając pewne elementy fabuły, ale i dodając nowe. Historia dobrze przemyślana, spójna i skłaniająca do rozważań oraz refleksji. To połączenie dystopii, antyutopii, fantastyki postapokaliptycznej i socjologicznej. Autor w umiejętny sposób przedstawia umierający świat i podziały społeczne. Opisuje degradację środowiska, nieprzyjazny klimat oraz związane z tym niedogodności. Dla mnie jednak najciekawszymi wątkami w tej historii okazały się te dotyczące transhumanizmu, technologii i kolonizacji Marsa.
Janusz Lasgórski w rewelacyjny i niepowtarzalny sposób przedstawił obcą technologię i organizmy. Spodobała mi się także siła i niezależność kobiet w tej opowieści oraz motywy dotyczące wierzeń i przepowiedni dotyczące tytułowej Naznaczonej. Wreszcie to książka, która nie dostarcza gotowych rozwiązań przedstawianych problemów. Autor przez cały czas prowadzi dialog z czytelnikiem i co najciekawsze każdy z nas może wyciągnąć z niej inne wnioski.
Polecam, jeśli szukacie ciekawej opowieści, która nie tylko zapewni Wam naprawdę dobrą rozrywkę, ale i zmusi do myślenia oraz skłoni do dyskusji.
Marta Korkus, okiemmk.com”

 

Na koniec oddam jeszcze kawałek tej powierzchni autorowi. Przeczytajcie co on pisze o tej serii:

„Upraszczając, przyjmijmy, że jest to powieść z gatunku science fiction lub, jak kto woli, powieść obyczajowa z elementami fantastyki, gdyż nie każdy z Czytelników da wiarę realistycznym przesłankom, na których opiera się świat przedstawiony. Przesłanki te wiążą się z wyjątkową historią powstania utworu. Ale o tym później.

Akcja powieści toczy się pod koniec XXI wieku, jednak jej korzenie tkwią głęboko we współczesności, tu i teraz. Głównymi bohaterami są ludzie młodzi i niepokorni, którym życie już na starcie zafundowało wiele bolesnych niespodzianek.

Ander Sandor z grupą przyjaciół buntują się przeciwko regułom świata, w którym żyją: powszechnej inwigilacji, zastraszaniu ludzi i drakońskiemu prawu. Posiadają oni niezwykłe umiejętności, które stają się powodem prześladowania i prób zmuszenia ich do przekazania bezcennej wiedzy. Zbuntowani nie godzą się służyć oligarchom, kwestionują wypaczony system wartości, na którego szczycie postawiono konsumpcję, odrzucają uległość i sprzeciwiają się powstającej rasie nadludzi — Wybranym.

Na drodze ku upragnionej wolności bohaterowie odnajdują artefakty nieznanej cywilizacji, a w krytycznych chwilach uzyskują wsparcie ich prawowitych spadkobierców. Ucieczka w zdewastowane i opuszczone regiony Ziemi nie rozwiązuje sytuacji. Zbuntowani są wciąż niebezpieczni dla elity rządzącej. Zagrażają sprawowaniu przez nią władzy absolutnej i planom zawłaszczenia siostrzanej planety. Mimo że ciągle walczą o przetrwanie, potrafią cieszyć się życiem, przeżywają pierwsze miłości, są pełni optymizmu, nie opuszcza ich też dobry humor. Nie rezygnują ze spełnienia swoich marzeń o lepszym świecie. Nawet ścigani i więzieni demaskują przestępczą działalność Wybranych. Korzystając ze swoich wyjątkowych umiejętności, starają się uwolnić z karnych obozów pracy zesłane tam na zatracenie bliskie im osoby i znajomych. Czy zdążą na czas?

Losy Zbuntowanych wpisują się w najbliższą historię i kulturę naszej ziemskiej cywilizacji, w jej problemy etyczne i społeczne: konflikty rasowe, tragedię klimatyczną, brutalne „terraformowanie” Marsa i w końcu kolonizację innych, odległych globów.

To nie jest typowa literacka fikcja, ale zbeletryzowany zbiór obserwacji uczestników, a jednocześnie bohaterów powieści – naocznych świadków opisanych tu wydarzeń. To zarejestrowane przez ich sprzętowych asystentów obrazy i dźwięki – przelane na papier, składają się na opowieść przedstawiającą autentyczne dzieje bohaterów z niedalekiej przyszłości. Właśnie tak.”

Jeśli ktoś miałby ochotę kupić tę serię, przeczytać fragmenty lub dowiedzieć się o niej więcej zapraszam na stronę lasgórski.pl

Zwiastuny cyklu: | Druga szansa | Znalezisko- początek wszystkiego|

Moja opinia>>

Translate »