Archiwum Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje

Pittau & Gervais – Zęboszczotki, czyli kreatywność górą

zęboszczotki opinia okiemmkCzy szczoteczki do zębów są przeznaczone tylko dla ludzi? Co by było, gdyby produkowano modele dla muchy, królika i wiewiórki? Albo dla osób z konkretnym zawodem – dla budowniczego piramid, cukiernika lub kwiaciarza? Duet Pittau & Gervais przekonują, że ogranicza Nas tylko wyobraźnia, a szczoteczkę, czy raczej zęboszczotkę możemy „zrobić” dla każdego. Pozycja stworzona z fantazją i wyobraźnią. Zdecydowanie dla osób otwartych, lubiących książki z humorem. Jednocześnie przeglądając tę książeczkę – wystarczy spojrzeć na dany rodzaj zęboszczotki, by domyślić się, dla kogo byłaby ona idealna. Nie potrzebujemy podpisów czy tekstu, który oczywiście się w niej znajduje. Zęboszczotki pokazują jak ważne są symbole i jak głęboko siedzą w Nas skojarzenia.

zeboszczotki okiemmk opinia
źródło

Całość tej publikacji to przede wszystkim rysunki. Tekst ogranicza się do podpisów danych „modeli” zęboszczotek. Duet Pittau & Gervais zdecydowanie stworzyli zwariowaną pozycję, która pobudza wyobraźnię i bawi na każdym kroku. Zęboszczotki to prostota i jednocześnie abstrakcyjna książeczka, ale i nauka logicznego myślenia, skojarzeń oraz otwartości na świat, który nas otacza oraz różnice w nim występujące. Dzieciaki na pewno nie będą się przy niej nudzić. Ja uśmiałam się bardzo. Byłam także zdumiona tym jak bardzo pewne cechy naszego charakteru, zawodu, wyglądu potrafią być uniwersalne. Polecam.

Na koniec wspomnę o wydaniu – twarda oprawa, strony wewnątrz grubsze i śliskie. Proste, ale pomysłowe rysunki, gdyż przykładowo zęboszczotka dla niewidomego jest wyczuwalna pod palcami.
Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak ta pozycja wygląda w środku.

Format:26,5×17,5 cm
Stron:60
Cena detaliczna: 29,90 zł
wiek 3+

Translate »