Erotyka, Sylvia Day, Wielka Litera

„Płomień Crossa” Sylvia Day

by -
plomien-crossa-sylvia-day
foto z empik.com

Autor Sylvia Day
Tytuł Płomień Cross’a
Seria  Crossfire
Wydawnictwo Wielka Litera
Data Wydania 2013

Część druga serii 
 
Sylvia Day jest amerykańską pisarką japońskiego pochodzenia, której kilkanaście powieści przetłumaczono prawie na 40 języków. Jej Dotyk Cross’a został wybrany przez Amazon.com najlepszą powieścią 2012.

Płomień Cross’a to druga część trylogii serii Crossfire. W tej części nasi bohaterowie dalej pracują nad swoim związkiem i problemami z dzieciństwa. Wszystko w ich relacjach i związku idzie do przodu, aż w życiu Evy pojawia się widmo z przeszłości. Nathan, który krzywdził ją w dzieciństwie. Sprawy przybierają nieciekawy obrót, a Cross nagle zrywa znajomość z Evą – ignoruje ją i spotyka się z dawną narzeczoną. Mimo tego w minimalny sposób kontroluje życie Evy. Ona sama próbuje rozwiązać zagadkę: Co się stało tak nagle z moim facetem?

Naprawdę nie chcę krytykować tej książki, bo napisana jest dość dobrze i podoba mi się o wiele bardziej niż część pierwsza. Nie mamy już tutaj takiego nacisku na seks. Nasi bohaterowie w końcu więcej się komunikują, a akcja zagęszcza się. Mimo tego nadal ta historia jest dla mnie tak samo mało realna. Nie chodzi mi już o ich status społeczny czy sex, a historię związaną z Nathan’em i jej rozwiązanie. Nathan zostaje zamordowany, sprawca  pozostaje niezidentyfikowany – ok, ale działania policji w końcowym etapie??!?…tak się nie robi!! Nie chcę za dużo zdradzić, więc poczekam z tym do dyskusji;)

Jednocześnie nadal nie rozumiem jak taki typ człowieka jak Gideon – może być uważany za ideał mężczyzny? Dobra: bogaty, przystojny, dobry w łóżku – jeszcze rozumiem – ale nie potrafi się komunikować, mówić o swoich uczuciach, jest bardzo zaborczy, bardzo zazdrosny, nieufny – może 3 część przyniesie nam inny jego obraz a co za tym idzie nasz bohater stanie się innym człowiekiem i wtedy to będzie nasz ideał? Zobaczymy;)

Ogólnie Polecam ją osobą lubiącym erotykę i książki z pod znaku 50 odcieni Grey’a.
 

EDIT:
Jak się okazuje seria ta nie jest już trylogią, a wstępnie pięcioksięgiem. Po przeczytaniu i opublikowaniu 3 części dowiadujemy się, iż autorka stworzy kolejne 2 tomy.
Share:
  • A ja męczyłam się już przy 2 i 3 części Grey’a, więc na te się chyba nie skuszę.

  • to się cieszy,że zaintrygowała, bo to znaczy, że coraz lepiej mi idzie pisanie;D mówiąc nieskromnie;P ale na poważnie ciężko jest rozdzielić pierwszą część od drugiej….jakby co to życzę udanej lektury;)

  • Ta książka mnie zaintrygowała 🙂

Translate »