Albatros, James Patterson, Thriller/Kryminał

Pocztówkowi Zabójcy – James Patterson Liza Marklund

by -
pocztowkowi-zabojcy-james-patterson-liza-marklund
foto z empik.com
W Paryżu, Atenach i innych stolicach europy dochodzi do brutalnych i okrutnych morderstw młodych par wędrujących po kontynencie. Przed każdą zbrodnią do dziennikarza miejscowej gazety przychodzi wysłana przez zabójcę pocztówka z cytatem z Szekspira. Tymczasem w sztokholmskim Grand Hotelu zostają znalezione kolejne ofiary. Kamery monitoringu rejestrują twarze kobiety i mężczyzny, którzy jako ostatni odwiedzili Duńczyków w hotelowym pokoju. Czy to ono są pocztówkowymi zabójcami? Sztokholmska policja i prokuratura są bezradne. Odpowiedzi na te pytania będą szukać Dessie Larsson – sztokholmska reporterka i detektyw z wydziału zabójstw z NY Jacob Kanon. Jack ma osobisty powód aby ścigać zabójców – w Rzymie poderżnęli gardło jego ukochanej córce. Kim są zabójcy co nimi kieruje?
Pocztówkowi Zabójcy to dobry thriller, opowiedziany zarówno z perspektywy śledczego jak i zabójcy. Czyta się szybko i wciąga od początku, choć muszę przyznać, że czytałam lepsze książki Pattersona i nie wiem czy to wina tego, iż pisał z kimś czy po prostu nie podrasowała mi do końca fabuła;) Główni bohaterowie są przedstawieni w interesujący sposób, a motywy i wynaturzenie zabójców przerażające i „nie mieszczące się w głowie”. Zakończenie dość ciekawe i momentami nieoczekiwane. Polecę ją fanom thrillerów i kryminałów.
Tytuł: Pocztówkowi Zabójcy
Autor: James Patterson, Liza Marklund
Data i miejsce wydania: 2011
Wydawnictwo: Albatros
James Patterson – pisarz, który zasłynął m.in. serią o Alexie Crossie ( m.in.  „W sieci pająka”, „Wielki zły wilk” czy „Cztery ślepe Myszki”) czy książkach typu „Miesiąc Miodowy” oraz jedną z moich ulubionych bardzo przejmującej i wspaniałej „Listy pisane miłością”, które szczególnie polecam, gdyż James jest uznawany za pisarza stricte sensacyjno-kryminalnego, a ten dramat miłosny jest po prostu rewelacyjny.
Liza Marklund – szwedzka dziennikarka i pisarka. Jedną z jej najpopularniejszych książek jest Zamachowiec.
Share:
Translate »