Podróżniczka - Alexandra Bracken kontynuacja Pasażerki
Alexandra Bracken Fantastyka Ksiażki MK Czytuje patronat medialny young adult

Podróżniczka – Alexandry Bracken pod patronatem OkiemMK

Pod koniec 2017 roku pisałam Wam o powieści Pasażerka Alexandry Bracken. To pierwszy tom serii łączącej literaturę młodzieżową z fantastyką, przygodą i historią.  Wielu czytelników uważało, iż jest ona odrobinę zbyt przegadana, a wątek miłosny jest główną osią fabuły, przez co przypomina ona bardzo Trylogię Czasu – Kerstin Gier. O tym, co ja o niej sądzę możecie przeczytać w tym tekście>>. Za to dziś śpieszę z kilkoma informacjami dotyczącymi drugiego tomu tej historii. Po pierwsze Podróżniczka jest powieścią zdecydowanie lepszą od swojej poprzedniczki. O wiele więcej się w niej dzieje, wątek miłosny oczywiście występuje, ale nie dominuje. Za to: przygoda, podróżne w czasie, wątki historyczne czy interakcje z postaciami drugoplanowymi zajmują większą część opowieści. Pojawia się także kilka nowych bohaterów, którzy potrafią skraść serca! Więcej będziecie mogli przeczytać w przedpremierowej opinii, która pojawi się kilka dni przed premierą. Po drugie książka znajduje się pod moim patronatem, więc spodziewajcie się kilku niespodzianek. Po trzecie mam dla Was opis z okładki, kilka cytatów oraz datę premiery Podróżniczki. Smacznego!

Opis powieści Podróżniczka

Została osierocona przez swój czas. Jej przyszłość przestała istnieć.
Etta Spencer marzyła o karierze skrzypaczki, lecz los miał dla niej inne plany. Zmuszona, by tułać się po najróżniejszych krajach i epokach, cierpiąc z powodu rozłąki z ukochanym Nicholasem, poszukuje tajemniczego astrolabium, które jest najpotężniejszym artefaktem podróżników. Tylko ono pozwoli jej odnaleźć i ocalić tych, których kocha.
Szalona podróż po egzotycznych miejscach, spiski, ciągła walka z czasem, nieoczekiwane sojusze i zdrady. Oto, co czeka na was w ostatnim tomie serii.
Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? Czy stawką uratowania świata okaże się miłość?

Data premiery: 2018-04-18

Biogram: Alexandra Bracken

Urodziła się w Arizonie. Jako córka fana Gwiezdnych wojen już w dzieciństwie uczestniczyła w licznych konwentach tematycznych i targach branżowych. To doświadczenie rozbudziło w niej miłość do czytania i snucia opowieści. Po ukończeniu studiów historycznych i literaturoznawczych przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie pracowała w wydawnictwie dziecięcym. Sześć lat później została pełnoetatową pisarką. Obecnie mieszka w rodzinnej Arizonie, w domu po brzegi wypełnionym książkami.

Książkę przedpremierowo możecie kupić tutaj>>

 

Translate »