Nora Roberts, Prószyński i S-ka, Romanse

Słów kilka o : Kwartet Weselny – Portret w Bieli Nora Roberts

portret-w-bieli-nora-roberts
Autor Nora Roberts
Tytuł Portret w Bieli
Seria Kwartet Weselny
Wydawnictwo Prószyński i Spółka
Rok Wydania 2010
pierwsza część serii
Nora Roberts – uznawana za najpopularniejszą i najbardziej cenioną autorkę powieści dla kobiet Już w wieku 17 lat wyszła za mąż mimo sprzeciwu rodziców i urodziło się jej 2 synów. Stała się typową mamą. Niestyty niedługo potem w jej życiu osobistym zaczęło dziać się źle i tak odkryła Harlequiny, które ją oczarowały. Zrządzenie losu, czyli ogromna burza śnieżna (1979r.) i odcięcie domu od świata  skłoniły Norę do rozpoczęcia pisania książki. Osiągnęła sukces – niestety w jej życiu prywatnym nastąpił kryzys – rozwiodła się.Niebawem jednak miała przeżyć swój własny romans rodem z książek. Poznała Bruce’a, który jako stolarzem dostał od niej zlecenie;) To była miłość od pierwszego wejrzenia. Pobrali się w 1985 roku i nadal są razem, mieszkają na ranczu w Merylandzie, prowadząc stosunkowo proste życie, mimo możliwości i przepychu który może posiadać;). 
Cztery przyjaciółki Parker, Emma, Laurel i Mac od zawsze marzyły o prawdziwej miłości i wymarzonym ślubie. Teraz, gdy są dorosłe prowadzą ” Przysięgi”. Przedsiębiorstwo organizujące śluby i przyjęcia weselne. Mackensie jest fotografem ślubnym z powołania i właśnie tym zajmuje się w Przysięgach. Odnajduje w tym pasje i miłość. Niestety jej sytuacja rodzinna nie przedstawia się tak różowo – mimo w miarę dobrego statusu społecznego i wielkiego talentu czuje się mocno niedowartościowana ze względu na matkę, którą interesuje kolejny z rzędu mąż oraz ojca, który nie interesuje się ją wcale… Pędząc na ważne spotkanie wpada na Cartera, brata przyszłej panny młodej. Znają się przelotnie z czasów licealnych. Coś iskrzy…tylko jak bardzo…;)
To moja ulubiona część z tej serii. Postacie są świetne, kobiety silne – nie czekające na królewicza z bajki – tylko biorące los w swoje ręce. Czytając książkę widzimy całą machinę  związaną ze ślubem, ile czasu i energii trzeba temu poświęcić. Poza tym jest dużo żartów, wzlotów i upadków oraz wzruszeń. Jest to typowa literatura romansu – odprężymy się i zdystansujemy do dnia codziennego. Sam główny bohater jest świetnie skonstruowany. To seksowny intelektualista. Czytając tą książkę zaznamy  chwile uniesień i słodyczy. Gorąco polecam!
Share:
Translate »