Fabryka Słów, Fantastyka, Opowiadania, Przygodowe

Recenzja Ksiązki: Diablo III. Gdy Zapada Ciemność, Rodzą Się Bohaterowie.

by -
foto z empik.com

Tytuł Diablo III. Gdy Zapada Ciemność, Rodzą Się Bohaterowie.
Autor Opracowanie Zbiorowe
Wydawnictwo Fabryka Słów
Data Wydania 2013-06-05

Zabrałam się do tej książki ze względu na grę, w którą łupiemy co jakiś czas z mężem. Nie gram ogólnie, ale gry, w których możemy kooperować z innymi mają swój urok i możemy naprawdę dobrze bawić się z innymi. Sama fabuła gry i postacie są rewelacyjne. Taka fantastyka to jest to;) Ja osobiście uwielbiam Łowczynie Demonów, której poświęcone jest pierwsze opowiadanie „Nienawiść i Dyscyplina”. Książka składa się z 7 opowiadań, z których 5 zadebiutowało jako część internetowej kampanii Diablo 3. Na ponad 300 stronach znajdziemy wszystko co najlepsze w Uniwersum gry stworzonej przez Blizzard Entertainment. Fajną sprawą jest to, iż część z tych opowiadań powstała przez ludzi tworzących świat Diablo. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, iż Ci panowie wykonali dobra robotę. Dlatego brawa dla Micky’a Neilson’a, Cameron’a Dayton’a, Matt’a Burns’a, Michael’a Chu, James’a Waugh’a oraz Erik’a Sabol’a.
Nienawiść i Dyscyplina – skupia się na Łowczyni Demonów.
Wędrowiec opowiada o Barbarzyńcy, Nieustępliwy o Mnichu, Świetlik przedstawia portret Maga, a Kroczący w Zwątpieniu na Szamana. Theatre Macabre: Mroczne Wygnanie oraz Głód są opowiadaniami zamykającymi książkę, które ukazują nam szaleństwo, bezgraniczne zło oraz tchórzostwo i lenistwo w sposób dosadny, makabryczny i całkowicie zaskakujący.
We wstępie Micky Neilson’a, który napisał także opowiadanie Nienawiść i Dyscyplina dowiadujemy się, iż najlepszym opisem świata Diablo jest – bohater w obliczu grozy absolutnej. Opowiadania są mieszanką terroru i dark fantasy. Suspens i masakra. Wyważone i przedstawione na różne sposoby. Diablo to horror psychologiczny. Diablo to działania bohatera, który ten strach przezwycięża.

Jeśli chodzi o moje ogólne wrażenie to jestem zachwycona. Mało jest książek i opowiadań na podstawie gier, które tak dobrze oddają ich klimat, jednocześnie broniąc się jako dobra literatura. Opowiadania wciągają, są magiczne, czasem zakręcone, ale tak klimatyczne i oddające głębię bohaterów i ludzkiego serca. Ich zakorzenione lęki oraz cienką granicę między dobrem i złem. 
Jak pisze Micky:
 „Groza-prawdziwa groza – jest w każdym z nas.[…]…Największym zatem wyzwaniem jest zwycięstwo w walce przeciwko samemu sobie”.
Ta książka jest dla każdego, kto lubi fantastykę wszelkiej maści i rodzaju, nie wspominając o fanach Diablo i Blizzard’a. Polecam ją bardzo.

Na koniec trochę muzyki, która według mnie idealnie nadaje się do tej książki, choć nie jest ścieżką Diablo. Udostępnione z YT;) 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=hLpoCa-Upqc]

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować mój blog  w Google lub na FB Pozdrawiam Ciepło

Share:
  • jak pisałam to gratka dla wielbicieli więc jak dla mnie będzie zachwycony;))

  • Hmm… Nie ciągnie mnie, aby przeczytać tą książkę. Jestem do niej bardzo sceptycznie nastawiona, mimo Twojej pozytywnej opinii. Ale polecę mojego narzeczonemu, jestem pewna, że przeczyta, bo uwielbia grę 🙂

Translate »