D.Preston, G+J Gunter& Jahr, L.Child, Thriller/Kryminał

Relikwiarz – D.Preston, L.Child

by -
relikwiarz-d-preston-l-child
Policyjni nurkowie wyławiają z dna rzeki dwa ciała, których stan świadczy o pewnej deformacji i wynaturzeniu. Policja prosi o pomoc w śledztwie Margo Green, która nie tylko jest świetnym antropologiem, ale także przed rokiem miała styczność z potworem zagubionym w korytarzach pod muzeum, którego anatomia niebezpiecznie przypomina wyłowione ciała. Pani antropolog chciała uciec przed koszmarem z przed roku – jednak on ją dogonił…
W tej książce mamy wiele bardzo interesujących postaci jak agent FBI Pendergast czy przywódca jednego z oddziałów podziemi Mefisto. Bardzo spodobała mi się zawiłość fabuły oraz ilość informacji, które otrzymaliśmy. Najciekawszy jednak był wątek dotyczący tzw. „kretów” – ludzi żyjących pod ziemią oraz tego jak wygląda ich świat, który jest bardzo rozległy i niesamowicie opisany. Historia związana ze „zniekształconym potworem” także ma wiele do zaoferowania, a wyjaśnienie tej sprawy jest intrygujące i pomysłowe.
Relikwiarz momentami jest mroczny, innym razem znajdziemy w nim okruchy humoru. Trochę anatomii, trochę mitów i obrzędów. Zobaczymy czerń ludzkich umysłów i serc oraz prawdziwe szaleństwo.
Przyjdźmy teraz do minusów…no właśnie ja odkryłam jeden, choć dla mnie poważny. Sam sposób napisania Relikwiarza w ogóle mi nie pasuje. Mimo niesamowicie ciekawej fabuły  nie byłam w  stanie czytać płynnie tej książki. Zawsze czegoś mi brakowało by w pełni się w niej pogrążyć. Coś mnie drażniło…choć nie jestem w stanie dokładnie określić co…;)
Mimo tego faktu, polecę ją każdemu, kto lubi książki o takiej tematyce. Pewnie znajdą się osoby, którym taki styl opisu i przedstawienia faktów oraz wątków będzie odpowiadał.
 
Tytuł: Relikwiarz
Autor: D.Preston, L.Child
Data i miejsce wydania: 2011
Wydawnictwo: G+J Gruner + Jahr Polska
D.Preston, L.Child- autorzy wielu książek 
o tematyce sensacyjno – kryminalno – trillerowej 
tj. zabójcza fala, laboratorium. 
Ich książki przetłumaczono na kilkanaście języków. 
Cieszą się sporą popularnością
Share:
Translate »