Nora Roberts, Prószyński i S-ka, Romanse

Słów kilka o : Kwartet Weselny – Smak Chwili, Nora Roberts

smak-chwili-nora-roberts
foto z proszynski.pl
Autor Nora Roberts
Tytuł Smak Chwili
Seria Kwartet Weselny
Wydawnictwo Prószyński i Spółka
Rok Wydania 2011
trzecia część serii
Nora Roberts – uznawana za najpopularniejszą i najbardziej cenioną autorkę powieści dla kobiet Już w wieku 17 lat wyszła za mąż mimo sprzeciwu rodziców i urodziło się jej 2 synów. Stała się typową mamą. Niestyty niedługo potem w jej życiu osobistym zaczęło dziać się źle i tak odkryła Harlequiny, które ją oczarowały. Zrządzenie losu, czyli ogromna burza śnieżna (1979r.) i odcięcie domu od świata  skłoniły Norę do rozpoczęcia pisania książki. Osiągnęła sukces – niestety w jej życiu prywatnym nastąpił kryzys – rozwiodła się.Niebawem jednak miała przeżyć swój własny romans rodem z książek. Poznała Bruce’a, który jako stolarzem dostał od niej zlecenie;) To była miłość od pierwszego wejrzenia. Pobrali się w 1985 roku i nadal są razem, mieszkają na ranczu w Merylandzie, prowadząc stosunkowo proste życie, mimo możliwości i przepychu który może posiadać;).
Cztery przyjaciółki Parker, Emma, Laurel i Mac od zawsze marzyły o prawdziwej miłości i wymarzonym ślubie. Teraz, gdy są dorosłe prowadzą ” Przysięgi”. Przedsiębiorstwo organizujące śluby i przyjęcia weselne.
Trzecia część Kwartetu skupia się na Laurel, która od zawsze uwielbiała piec i gotować. Dzięki wielu wyrzeczeniom jej marzenia się spełniły i skończyła renomowaną szkołę gastronomiczną. W Przysięgach piecze ciasta i desery, których nie powstydziłby się żaden francuski cukiernik. Niestety odkąd pamięta kocha się w Del’u starszym bracie Parker, który od zawsze traktował ją jak młodszą siostrę. Czy uda jej się przekroczyć granicę pomiędzy przyjaźnią a miłością. Poza tym nasza bohaterka będzie zadawała sobie inne pytania. Czy bogaty i wpływowy prawnik z Brownów z Connecticut może zainteresować się związkiem ze zwykłą dziewczyną bez wpływów i pieniędzy? Myślę, iż nie docenia Dela;) W tej historii mamy wszystko co najlepsze: romans, sporo jedzenia i dużo radości, jednak jej bohaterom, w jakimś stopniu brakuje ognia, ikry i zdecydowanie, w którą stronę pragną iść.

Share:
Translate »