Archiwum dziecko film animowany serial TOP

Top 10: Bajki Mojego Dzieciństwa

top 5 -10- 15malyDziś 10 Moich Najbardziej Ulubionych Bajek z Dzieciństwa. Do tej pory pamiętam jak cieszyłam się z Cartoon Network, choć w języku angielskim. I dizęki temu myslę, że tak dobrze go znam. Dziś całkiem fajnie zastępuje go Boomerang. Bajki były śmieszne i pouczające – bez tak obecnego dziś celebrowania przemocy…Doceniam Reksia, Bolka i Lolka czy Uszatka, ale to te serie poniżej oglądałam z prawdziwym zaangażowanie i jak się okazuje mój mąż także;). Najbardziej brakuje mi z tych Serii: Wuzzli i Hanny-Barbery. Niestety praktycznie większość nie doczekała się nawet wersji na CD – pozostały kasety;) a szkoda bo jak doczekam się dzieci to właśnie takie bajki bym im puszczała;) Nie wyznaczyłam żadnej bajce konkretnego miejsca – wszystkie są wyjątkowe.

Kapitan Planeta – super bohater powstający z siły pierścieni Planetarian (ziemi, ognia, wiatru, wody i serca), który ratuje Ziemię przed zniszczeniem przede wszystkim środowiska. W Walce z tym wszystkim pomaga im Gaja – Dobry Duch Ziemi. Dziś jako pracownica ochrony środowiska jestem w pełni za takimi bajkami – pouczające i cudowne. Dobrze ją wspominam, choć już kilka lat jej nie widziałam.

0444a-filmweb


Brygada RR
– kro nie lubi tej ferajny? słodkie i pomysłowe…Bzyczek, Rokfor, który szaleje za serem i nasza 3-ka Myszek Chip, Dale i Gadzet, które walczą ze złem i pomagają innym. Cudo! Brak typowej dla dzisiejszych bajek przemocy, a mimo to walka ze złem.

„Gdy potrzebna Ci pomocna dłoń słuchawkę chwyć i dzwoń…”
f1525-brygada-rriitv-info
Wuzzle – kolejna bajka, którą możemy spotkać tylko na VHS i do tego niewiele osób może ją znać. Wuzzle, to jak widać zwierzaki, które są połączeniem różnych znanych nam gatunków. Oczywiście mieszkają w Wuzzlandii;D Każdy odcinek zawierał morał i opowiadał m.in. o oszczędzaniu, akceptacji innych czy byciu dobrym. Dodatkowo bajka była bardzo zabawna i niezwykle pomysłowa.

07a61-tumblr_lftkvbds8z1qdd637o1_400com

Gumisie – sok z gumijagód i Ogry, Tołdi i „Księciunio”. Super bajeczka i fajnie, że możemy ja jeszcze teraz oglądać. Gumisie chyba zna każdy.
„Zobacz sam jak Gumisie skaczą tam i siam, Bo gumisie cały świat już zna, Gumiś to fajny Miś…”
e5b3b-gumisie
Bajki Walta Disney’a – przede wszystkim filmy pełnometrażowe: Herkules, Pocahontas, Piotruś Pan, Magiczny Miecz, Mała Syrenka i inne. No i oczywiście Myszka Miki, Kaczor Daffy i reszta gangu. Nawet nie muszę pisać za co je kocham;)
b0a43-54052_disney_postacie_bajki

Bajki Hanna – Barbera – Przy tych bajkach przesiedziałam sporo godzin. Do tej pory mam jeszcze je na kasetach. Pies Hakelberry, Wally Gator, Scooby i Scraapy Doo, Yogi, Pixi i Dixie, Kot TipTop, Jetsonowie, Wyścigi, Dig Wredniak, RichyRich, Adamsowie, Tom i Jerry i Różowa Pantera i wiele innych. Nawet szukając ogólnie informacji dowiedziałam się Kapitan Planeta jest HB;) najlepsza wytwórnia na świecie, a nikt nie stara się o wznowienia. Dzisiejsze dzieci pokochałyby je!

 1fc9f-wykop-pl

116c3-httpwww-webrockonline-com


Loney Tunes –
Kaczor Duffy, Bugs, Elmer, Tweety i Sylwester. Chyba każdy ich zna. Że tak powiem kupa śmiech i pełno ironii;)

11143-looneylineup2cartoonbrew

Scooby- Doo – kocham tę bajkę! Pies-tchórz na tropie…Zagadki i sporo śmiechu. Scooby-Gang oraz Scrapy doo. Ah te wspomnienia. Przesiedziałam przy tych bajkach jeszcze na kasetach naprawdę sporo godzin;)
e4dc8-scoobydoo-swiatbajek-net


X-Men
oraz Spider-Man. Świat Marvel’a jest cudowny i pełen możliwości. Z ogromnym zapałem śledziłam losy bohaterów na Cartoon Network. Spider Man alias Peter Parker nie był jakimś brzydkim wymoczkiem skrzywdzonym przez życie, tylko prawdziwym zwykłym facetem, analogicznie Marry Jane.  X-Men’i zarówno serial animowany jak i pierwsze filmy były także cudowne.

e2dc5-exsite-pl
Oczywiście są jeszcze Troskliwe Misie, Stare Bajki z kucykami Ponny, które oglądałam jako 6latka;) i wiele innych bajek – szczególnie polskich. A iakie wy oglądaliście lub oglądacie bajki? Stwierdzam, że jak tylko doczekam się dzieci to będę z nimi oglądać przygody ulubionych bohaterów.
*zdjęcia zgromadzone z takich stron jak filmweb czy wykop, świat bajek
Translate »