Archiwum Erotyka Ksiażki MK Czytuje TOP

TOP 5 najlepszych powieści erotycznych lub z wątkami erotycznymi

Na koniec Erotycznego maratonu mam dla Was subiektywny ranking dotyczący powieści z wątkami erotycznymi, które uważam za najlepsze. Muszę jednak zaznaczyć, iż nie znalazłam jeszcze erotyka, który sprostałby moim oczekiwania w 100%. Chciałabym by publikacje te były dopracowanymi fabularnie powieściami ze sporą ilością seksu, który nie będzie ich osią, a smacznym dodatkiem. Muszę także zaznaczyć, iż nie jestem fanką książek erotycznych, w których występuje nadmierna ilość wulgaryzmów, przemoc czy elementy sadomasochistyczne. Nie lubię także historii, w których bohaterzy działają na siebie destrukcyjnie lub są mało konsekwentni. I tak przykładowo nie uważam by seria o Sinnersach od Olivii Cunning czy cykl o Crossie od Sylvii Day były złymi powieściami w obrębie swojego gatunku, ale ze względu na rozwiązania fabularne czy inne elementy, o których pisałam wyżej nie przypadły mi do gustu.

Nie przedłużając skupmy się na książkach, które umieściłam w tym rankingu. O pozycjach, o których pisałam wcześniej nie będę się rozpisywać. Dam Wam tylko znać, za co lubię je najbardziej. Nie będzie także przyznawania miejsc, gdyż mojego numeru jeden nadal poszukuję.

 

Cofnąć czas – Samantha Young

Samanthę Young odkryłam niedawno i przeczytałam kilka jej powieści pod rząd. Bardzo spodobał mi się sposób przedstawiania postaci i poruszane problemy. Oczywiście możemy znaleźć w tych książkach wtórność czy pewne schematy, ale mają swój klimat, a autorka ma lekki, przyjemny styl. Opisy seksu nie są wulgarne. W przeczytanych do tej pory książkach Young nie odnalazłam także brutalności. Najbardziej przypadła mi do gustu powieść Cofnąć czas ze względu na głównego bohatera. Pod postacią playboya kryje się romantyk i osoba, która pragnie stałego i szczerego związku. Ponadto nie poddaje się łatwo i ujmuje podejściem do życia.

 

Piękna katastrofa – Jamie McGuire

Piękna Katastrofa to lektura,  której fabuła jest banalna – mnie jednak oczarowała, rozśmieszyła i uzależniła od siebie. Jeszcze nie raz do niej wrócę, gdyż jest rewelacyjnym „rozweselaczem”. Bohaterowie są barwni i na pewno nie nudni. Lektura do schrupania i najlepsze new adult, jakie przeczytałam dotychczas. Książka idealna dla wielbicieli wyrazistych osobowości, humoru i romansu z nutką erotyzmu.

Całość opinii znajdziecie tutaj>>

Seksturysta – Adam Ambler

Seksturysta to bardzo dobra powieść, którą odebrałam, jako rodzaj spowiedzi w formie pamiętnika, w której autor opisując swoje seksturystyczne przygody odmalowuje nam w pełnej krasie Indonezję oraz ukazuje, iż orgazmy, będące darmową pigułka szczęścia są czymś nieakceptowanym przez społeczność – tematem tabu, jednak tak instynktownym, iż każdy do nich dąży za wszelką cenę. Seksturysta to powieść skłaniająca do refleksji, zmuszająca do zaakceptowania pewnych ułomności, które nami rządzą oraz przyjrzenia się zagadnieniu miłości oraz związków, jakie istnieją w dzisiejszym świecie.

Nie jest to typowa powieść erotyczna, ale seksu znajdziecie w niej całkiem sporo, dodatkowo napisana jest z perspektywy mężczyzny, co także jest ciekawym zabiegiem.

Całość opinii znajdziecie tutaj>>

 

Gwiazdor – Laurelin Paige i Sierra Simone

O Gwiazdorze pisałam Wam kilka dni temu, ale i tak zdążył się „wcisnąć” do tego zestawienia ze względu na fakt, iż przedstawia taką wizję filmu dla dorosłych, który z chęcią bym obejrzała.

Gwiazdor to smaczna i bardzo dobra powieść erotyczna, w której odnajdziecie wiele subtelności oraz miłosnych uniesień. To opowieść o rodzącej się miłości, w dość nietypowych warunkach. Świeża, emocjonalna historia, bez wulgaryzmów czy brutalności, którą naprawdę warto poznać, jeśli lubicie ten gatunek literacki. Dodatkowym smaczkiem jest przeogromna chemia między dwójką głównych bohaterów, która naprawdę potrafi działać na czytelnika oraz ukazanie nie tylko tych pozytywnych, ale i negatywnych stron pornobiznesu. Mnie ta opowieść urzekła i rozgrzała. Była to wręcz idealna lektura po nazbyt wulgarnej, brutalnej i naszpikowanej przemocą historii od L.A. Casey.

Całość opinii znajdziecie tutaj>>

Dwanaście – M. Grossman

Dwanaście to powieść wzbudzająca kontrowersje. Już patrząc na oba projekty okładki widzimy, iż może to być ostra jazda bez trzymanki. Sięgając po nią postanowiłam się przekonać czy będzie to coś więcej niż erotyk. Otrzymałam obraz człowieka, który uwięziony w swoich pragnieniach niszczy siebie. To mężczyzna bezpruderyjny, który poszukując nowych doznań seksualnych gubi to, co najważniejsze. Pragnie miłości, lecz obsesyjnie jej poszukując, przestaje kontrolować otaczającą go rzeczywistość. Pisząc swoją spowiedź na łamach tej powieści, przedstawia nam obraz siebie i kobiet, które przewinęły się przez jego życie. Tylko, co jest prawdą, a co skrzywionym obrazem jego umysłu?

Dwanaście czytałam w 2014 roku, i mimo tego, że minęło ponad 3 lata nadal robi na mnie ogromne wrażenie. Podobnie jak Seksturysta jest czymś więcej niż erotykiem, to opowieść o obsesjach.

Całość opinii znajdziecie tutaj>>

A na dokładkę podrzucam Wam:

Tylko on – Sylvia Day

Dodałam tę powieść, jako dokładkę do zestawienia, gdyż jest to jedyna powieść Sylvii Day, w której nie odnalazłam tych samych wzorców zachowań, typów bohaterów czy rodzajów seksu, które można spotkać w jej książkach.

Sięgnęłam po powieść Tylko on, ponieważ nie jest to typowy erotyk, a romans. Mimo mojej niechęci do romansów historycznych powieść Day mnie zaskoczyła. Wątki historyczne w niej istnieją, lecz są tylko tłem, które nie wybija się na pierwszy plan. Autorka potraktowała je bardzo lekko. Skupiając się na intrygach oraz wątku miłosno-erotycznym. Tylko On jest lekka i przyjemna. Wciągająca historia na jedno popołudnie. Typowy umilacz czasu. Powinna spodobać się osobom lubiącym typowe romanse o lekkim zabarwieniu erotycznym z waniliowym seksem.

Całość opinii znajdziecie tutaj>>

Dotyk śmierci – J.D. Robb

Książka ta znalazła się, jako dokładka w tym zestawieniu, choć nie jest erotykiem, dlatego, że według mnie przedstawia ona początek najpiękniejszego romansu, miłości i chemii między dwójką ludzi, jaka może istnieć na świecie. Oczywiście znajdziecie w niej także seks, ale mimo tego, iż bywa drapieżny czy ostrzejszy zawsze ukazany jest w romantyczny sposób. Tutaj seks oznacza uczucia, a nie czynność. Polecam Wam gorąco tę książkę. Cały czas czekam na jej wznowienie, jednak wydawca się nie kwapi. W tej chwili można ją dostać tylko w bibliotekach lub używaną za sporą kwotę.

Moją opinię możecie przeczytać tutaj>>

To już całe zestawienie. Dajcie znać czy czytaliście, któreś z tych książek i czy przypadły Wam do gustu. Jestem także ciekawa, jakie powieści z wątkami erotycznymi są waszymi ulubionymi.

Posty o powieściach erotycznych znajdziecie tutaj>>

Translate »