garstka z ustki trup na plaży
Aneta Jadowska Ksiażki MK Czytuje

Trup na plaży i inne sekrety rodzinne – fragment oraz niesamowity felieton Anety Jadowskiej.

Kochani! Dziś króciutko, gdyż w tym poście chcę wam zostawić dwa linki, które dotyczą premiery powieści : „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” Anety Jadowskiej. Na przedpremierową opinię zapraszam późno wieczorem 20 stycznia. Spodziewajcie się także luźnych pogaduch z autorką, a tymczasem polecam Wam gorąco r e w e l a c y j n y felieton Anety: „Wszystkie drogi prowadzą do Ustki..”, który bardzo mnie poruszył. Poniżej podrzucam Wam link do niego i dwa cytaty by Was bardziej zachęcić oraz wspomniany wyżej fragment powieści. Na dokładkę dorzucam zdjęcie Anety zrobione w Ustce (autor: Marcin Okoniewski) oraz cudną grafikę Magdy Babińskiej (ten palec zawsze mnie rozbraja). Smacznego!

aneta jadowska

„W którymś momencie zaczęłam odczuwać pokusę: a co by było, gdyby tak zrobić skok w bok i napisać coś niefantastycznego?[…]O swoim pomyśle nieśmiało wspomniałam swojemu wydawcy, SQN-owi, a Przemek Romański powiedział: „Hej, fajnie, zrób z tym coś!”. Miałam więc kołaczący się pomysł, pamięć zapchaną brytyjskimi trupami i zielone światło. Czego chcieć więcej?”

„Powieść z założenia miała być leciutka jak ptasie mleczko, czasem słodka i zabawna, czasami wzruszająca, malowana jasnymi kolorami. Ot, rozrywka na wakacje. Z czasem rzeczywistość trochę do niej przesiąkła. Tak się złożyło, że pisałam Trupa na plaży… w jednym z najtrudniejszych okresów dla kobiet w Polsce. A tak się składa, że nie jestem wieżą z kości słoniowej.”

cały artykuł znajdziecie tutaj>>

trup na plaży aneta jadowska

Premiera 31 stycznia 2018 roku

Translate »