in Aneta jadowska, fragment powieści

Trup na plaży i inne sekrety rodzinne – fragment oraz niesamowity felieton Anety Jadowskiej.

at
trup-plazy-inne-sekrety-rodzinne-fragment-oraz-niesamowity-felieton-anety-jadowskiej

Kochani! Dziś króciutko, gdyż w tym poście chcę wam zostawić dwa linki, które dotyczą premiery powieści : „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” Anety Jadowskiej. Na przedpremierową opinię zapraszam późno wieczorem 20 stycznia. Spodziewajcie się także luźnych pogaduch z autorką, a tymczasem polecam Wam gorąco r e w e l a c y j n y felieton Anety: „Wszystkie drogi prowadzą do Ustki..”, który bardzo mnie poruszył. Poniżej podrzucam Wam link do niego i dwa cytaty by Was bardziej zachęcić oraz wspomniany wyżej fragment powieści. Na dokładkę dorzucam zdjęcie Anety zrobione w Ustce (autor: Marcin Okoniewski) oraz cudną grafikę Magdy Babińskiej (ten palec zawsze mnie rozbraja). Smacznego!

aneta jadowska

„W którymś momencie zaczęłam odczuwać pokusę: a co by było, gdyby tak zrobić skok w bok i napisać coś niefantastycznego?[…]O swoim pomyśle nieśmiało wspomniałam swojemu wydawcy, SQN-owi, a Przemek Romański powiedział: „Hej, fajnie, zrób z tym coś!”. Miałam więc kołaczący się pomysł, pamięć zapchaną brytyjskimi trupami i zielone światło. Czego chcieć więcej?”

„Powieść z założenia miała być leciutka jak ptasie mleczko, czasem słodka i zabawna, czasami wzruszająca, malowana jasnymi kolorami. Ot, rozrywka na wakacje. Z czasem rzeczywistość trochę do niej przesiąkła. Tak się złożyło, że pisałam Trupa na plaży… w jednym z najtrudniejszych okresów dla kobiet w Polsce. A tak się składa, że nie jestem wieżą z kości słoniowej.”

cały artykuł znajdziecie tutaj>>

trup na plaży aneta jadowska

Premiera 31 stycznia 2018 roku

Share:
 • Gosiaczek

  Już sam tytuł intryguje 🙂 a do tego tyle ciekawych słów 🙂 czuję się skuszona 🙂

  • będzie sporo konkursów z tym tytułem 🙂

   • Gosiaczek

    Może w takim razie uda się ją wygrać 🙂

 • Poczekamy na Twoją opinię.

 • Czuję się zaciekawiona 🙂

 • Zdecydowanie mocno jest promowana ta premiera 😉 Zobaczymy, czy się za nią wezmę… dziś skończyłam „Akuszera bogów” i jednak mam sporo uwag.

  • Seria o Nikicie to jedyna, której nie przeczytałam tej autorki. Słyszałam o niej różne opinie. Seria o Dorze i Witkacym to przede wszystkim urban fantasy, ale przed wszystkim literatura rozrywkowa. Trup na plaży bardzo się od nich różni. Ma inny ładunek emocjonalny.

   • Podejrzewam, że jednak podejście do tematu jest inne, na pewno nie jest to tak młodzieżowa książka 😉 Ale dalej… nie śpieszy mi się po prostu. Nie mam do Jadowskiej jakiegoś urazu (jak do Sandersona :D), także jak się trafi – to przeczytam.

Translate »