G+J Gunter& Jahr, Julie Ortolon, Romanse

Trylogia: Prawie Idealnie, Po Prostu Idealnie, Zbyt Idealnie – Julie Ortolon

by -
trylogia-prawie-idealnie-po-prostu-idealnie-zbyt-idealnie-julie-ortolon
Trzy przyjaciółki: Maddy, Christine i Amy, kibicują swojej koleżance ze studiów, która napisała książkę. Dowiadują się, iż owa koleżanka wykorzystała je w swojej książce podając je za przykład kobiet, którym strach zniszczył życie. Maddy nie rozwinęła się jako artystka, Amy nie może wyjść ze swojej bezpiecznej przystani i wiecznie zajmuje się wymagającą matką, a Christie nieustannie próbuje zadowolić rodziców. To tak w ogromnym skrócie. Dziewczyny dają sobie rok i zawierają pakt, iż zmienią swoje życie. Maddy wybiera się na obóz uczyć na zajęciach artystycznych, Christie wybiera się w góry, aby nauczyć się jeździć na nartach, przezwyciężyć lęk wysokości i w ten sposób udowodnić coś rodzinie, a Amy zostawia matkę pod opieką pani do towarzystwa i jednocześnie pielęgniarki i wyrusza na wycieczkę do ciepłych, egzotycznych krajów.
foto z empik.com
 Prawie Idealnie to pierwszy tom opowiadający historię Maddy – najbardziej barwnej i szalonej z dziewczyn. Jest uzdolniona i marzy o artystycznej karierze. Decyduje się przyjąć propozycję przyjaciółki i pracować na letnim obozie młodzieżowym w formie warsztatów artystycznych. Okazuje się, iż na obozie dyrektorem jest Joe – jej dawna miłość. Maddy złamała mu serce, a jego wściekłość i jak się okazuje pożądanie nie osłabły. Czy wyjaśnią sobie sprawy z przeszłości, poznają swoje motywy i dadzą sobie na nowo szansę?
OPINIA: Bardzo podobała mi się tak książka opowiadająca o normalnych problemach, zwykłej kobiety i mężczyzny, którzy mają takie same lęki jak my. Boją się podobnych rzeczy,  angażując się w związek. Czyta się ją bardzo przyjemnie z uśmiechem na twarzy. Idealna książka na wakacje, słoneczny dzień na dworze czy deszczowy wieczór, wtuleni w poduszki sączymy herbatę lub kawę.
foto z empik.com
Po Prostu Idealnie opowiada o Christine, która kocha pracę lekarza na izbie przyjęć, w jej rodzinie widzimy głęboko zakorzenioną rywalizacje. Z tego powodu Christie wyjeżdża w góry, aby pokonać lęk wysokości i stać się królową stoków. Na jej drodze staje Hunter – instruktor narciarski, który sprawia wrażenie wiecznego chłopca zdolnego tylko do zabawy. Rzeczywistość może okazać się inna. Czy będzie on dla niej idealnym partnerem? Jak poukłada swoje stosunki z rodziną? Czy będzie musiała dokonać wyboru między pracą , a miłością? Przekonajcie się sami…;)
OPINIA: Przy tej książce bawiłam się tak samo dobrze jak na pierwszej! Książka poza wątkiem romantycznym, ukazuje nam problem zbyt wygórowanych oczekiwań względem dzieci i pragnienia aby nim sprostać! Historia miłosna warta przeczytania. Polubimy bohaterkę i będziemy jej kibicować przez kolejne etapy książki;)
foto z empik.com
 Zbyt Idealnie jest historią opowiadającą o Amy – według mnie najbardziej potrzebującej zmian w swoim życiu. Dziewczyna schudła, ale nadal nosi rzeczy z przed tej zmiany, nadal jest tak bardzo wstydliwa, ponadto posiada matkę, która jej nie pomaga, a wręcz szkodzi – niszcząc jej poczucie wartości i chcąc, aby otaczać ją opieką 24h/24h. Amy wyrusza na wycieczkę. Niestety w trakcie podróży gubi się na wyspie i jej statek odpływa. Pozostaje jej tylko znaleźć pracę, aby zarobić na powrót do domu. Jest to dla niej bardzo stresująca informacja. Cudem dostaje pracę kucharki w „zamczysku na wyspie” z podobno przerażającym Guy’em, którego nikt nie widział. Ona sama jak i pracownicy w posiadłości mają tylko kontakt z jego „prawą ręka”. Jak okazuje się już na początku. Guy jest w rzeczywistości Byronem Parksem – osoba sławną i zabójczo przystojną, ukrywająca się na wyspie przed światem. Wciela się jednocześnie w postać Guy’a i swojej prawej ręki. Zaprzyjaźnia się z Amy, pomagając jej uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Zakochują się w sobie ze wzajemnością. Tylko co stanie się, gdy ona pozna prawdę? OPINIA: Książka była urocza. Czytało się ją zastraszająco szybko, mimo faktu, iż jest to historia rodem z bajek Disney’a. Super sławny, seksowny i bogaty facet poznaje cichą, spokojną dziewczynę, która nie wierzy w siebie?!!? Skąd my znamy ten model…
Aczkolwiek namawiam każdego do tej serii, która jest cudowna, bardzo pomaga się odprężyć, rozbawi nas i doda otuchy.  Spełniła swoje zadanie w 100%, a ja nie żałuje, iż mam ją na swojej półce i pewnie niedługo, gdy na dworze będzie szaro znowu do niej zasiądę;)

Tytuł: Prawie Idealnie, Po Prostu Idealnie, Zbyt Idealnie
Autor: Julie Ortolon
Data i miejsce wydania: 2007
Wydawnictwo: G+J Gunter & Jahr
Seria: Trylogia Idealna
Share:
Translate »