in Thriller/Kryminał, Yrsa Sigurdardottir

„Trzeci Znak” Yrsa Sigurdardottir

at
trzeci-znak-yrsa-sigurdardottir
Ponieważ dziś mam jazdę po lekarzach, od piątku do niedzieli wybieram się na wesele, a w poniedziałek o zgrozo mam wizytę u kolejnego lekarza postanowiłam zaprezentować wam książkę o której kiedyś już wspominałam, po sporych zmianach i dodatkowych uwagach ze względu na fakt, iż sięgnęłam po nią powtórnie;) Wielu z Was pewnie zetknęło się z tą autorką lub z którąś z jej książek.  Trzeci Znak to pierwsza książka z Serii w której bohaterką jest Thora. To powieść sensacyjno-kryminalistyczna z wątkiem okultystycznym. Oczywiście Islandia – dość popularna ostatnio. Pisarzy jak mrówek;)Fabuła pokrótce: W Islandii ginie niemiecki student, a nasza bohaterka Thora prawniczka, znającą język niemiecki zostaje wynajęta przez rodzinę zmarłego, gdyż nie są pewni czy śledztwo prowadzone jest prawidłowo. Tora wraz z ich współpracownikiem Matthew ma rozwiązać zagadkową śmierć. Pozwólcie, iż nie będę przytaczać nazwisk, gdyż wiele z nich jest typowymi połamańcami;PP W Toku prowadzonego przez nich „śledztwo” okazuję się, iż ofiara studiowała historię Islandii. W Zapiskach chłopaka znajdują wiele informacji na temat starych obrzędów i rytuałów odprawianych niegdyś na wyspie. Ponadto należała do tajnego stowarzyszenia zafascynowanego torturami i egzekucjami z przeszłości. Czy jego śmierć ma coś wspólnego z dawnymi czasami? Palenie na stosie? Śmierć wielu mężczyzn (czemu nie kobiet – skoro chodzi o czarownice?)? Czy w Reykjaviku jeszcze uprawia się czary?

Główni bohaterowie to nietuzinkowe postacie, które nie są idealne – mają swoje skazy. Z przyjemnością czytałam tę powieść, zagłębiając się w motywy zbrodni, a także okultyzmu zawartego w książce. Ciekawa intryga, porozumienie między parą bohaterów, a przy tym codzienne problemy głównej bohaterki, która sama wychowuje dzieci i prowadzi dom – bajka.
Autorka skrupulatnie skupia się na magii i związanej z nią obrzędami oraz stowarzyszeniu. Poznajemy różnych świadków oraz część uczestników tych obrzędów – ich motywy działania łącznie z przyczynami przystąpienia do mrocznego stowarzyszenia.
Trzeci Znak jest naprawdę dobrą książka – trzymającą nas w napięciu aż do końca. Szczególnie istotna jest wątek zbrodni i obrzędów, które zostały dopieszczone i każdy czytelnik lubiący taką tematykę doceni ją.
Oczywiście zachęcona pierwszą częścią przygód o Torze sięgnęłam po kolejne część tej układanki, ale niestety nie były one już tak dobre jak ta! Może ma to związek z tymi obrzędami i okultyzmem, o których u
uwielbiam czytać w książkach? Nie mniej ni więcej to naprawdę dobre powieści.
Trzeci znak [Yrsa Sigurdardóttir]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Trzeci Znak, Yrsa Sigurdardottir, 
MUZA SA, 2006, 
s. 382
 | Trzeci Znak | Weź moją duszę | W proch się obrócisz | Niechciani |

Spodobał Ci się post? Był przydatny? Polub i poleć znajomym.

Share:
Translate »