in Dla dzieci

Vaiana Skarb Oceanu. Kocham ten film oraz Vaiana Skarb Oceanu. Książka z prezentem [opinia +filmiki]

at
vaiana-skarb-oceanu-kocham-ten-film-oraz-vaiana-skarb-oceanu-ksiazka-z-prezentem-opinia-filmiki

vaiana opinia okiemmkVaiana córka wodza wyspy Motunui odkrywa wieź łączącą ją z oceanem i wyrusza w wymarzoną podróż (z przepowiedni) wbrew zakazom ojca. Jak przebiegnie ta wyprawa? Czy odnajdzie półboga Maui i przywróci zaginione serce Te Fiti? Z pewnością czeka ją wiele przygód

Muszę przyznać, iż nie miałam jeszcze okazji obejrzeć filmu animowanego Vaiana Skarb Oceanu, ale z niecierpliwością czekam aż wyjdzie na dvd. Jednak patrząc na omawiane przeze mnie publikacje to niesamowicie barwna historia, z przepięknymi grafikami w typowo Disneyowskim stylu oraz charakterystycznymi postaciami. Tradycyjnie jak w każdej historii tej wytwórni są i zwierzęta, i przygoda. Dlatego z ogromnym zapałem zabrałam się do tych dwóch książeczek: Vaiana Skarb oceanu. Kocham ten film oraz Vaiana Skarb Oceanu. Książka z prezentem.

Książka z prezentem zdecydowanie zadowoli fanów bajki. To ewidentnie publikacja dla dziewczynek, gdyż zawiera w zestawie wisiorek. Dodatkowo oprócz sporej ilości tekstu i bajecznych rysunków, dziecko ma możliwość pokolorowania niektórych elementów lub przyklejenia w tym miejscu dużych naklejek. Wszystko zależy od tego, co woli dany maluch. Myślę, że to idealny prezent na jakąś okazję, gdyż jest i coś dla dziewczynek lubiących błyskotki, i dla tych lubiących malować, no i oczywiście jak wspomniałam jest sporo tekstu, choć pobieżnie traktuje on fabułę historii znanej z kina.

Vaiana Skarb oceanu. Kocham ten film zdecydowanie dokładniej omawia fabułę bajki. Bardzo przyjemna książka, o twardej oprawie, śliskim i mocnych kartkach oraz całostronicowych ilustracjach.

Obydwie pozycje są dedykowane temu tytułowi, i według mnie należy traktować je jak dodatki. Starszy czytelnik nieznający historii z kina może poczuć się zawiedzony. Ni mniej są to nadal tradycyjne książki wydawane na licencji Disneya, które cieszą oko. Rodzajem kreski, kolorami i doborem grafik. Młodsi czytelnicy, z pewnością przejrzą ją z kimś starszym, ale Ci płynnie czytający będą miałi prawdziwą frajdę.

Polecam fanom lubiący i znającym film animowany Vaiana Skarb Oceanu.

 

  • Marta

    Jestem ciekawa tego filmu, bo dopiero niedawno zobaczyłam plakat reklamujący go.

  • Właśnie miałam Książkę z prezentem, ale mnie nie zadowoliła. Tak naprawdę jeśli się nie oglądało filmu ani nie czytało innej książki o tym filmie to nie wiadomo o co chodzi.

Translate »