Ksiażki Kucharskie Kuchnia MK Czytuje MK Gotuje TOP

Weekend z książkami kulinarnymi: TOP 5 książek kulinarnych

Ponieważ trwa weekend z książkami kulinarnymi mam dla Was kolejny post dotyczący „kukbuków”. Tym razem jest to tekst o publikacjach dotyczących kulinariów, które najbardziej lubię. Razem ze mną i oczywiście z Wami bawi się Anita z bloga Jelenka.pl, której post i zdjęcie na Instagramie możecie już przeglądać. Zapraszam do niej gorąco!

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, które zamieściłam w tym topie większość moich ulubionych książek to publikacje osób, które prowadziły programy kulinarne. Nie znajdziecie w nim książek Jamie’go Olivera oraz Buddy’ego Valastro -, których programy kocham i skorzystałam ze sporej ilości przepisów – tylko, dlatego, iż jeszcze nie posiadam ich w swoich zbiorach, ale jak wpadną w moje łapki z chęcią zrobię kolejny post.

Przechodząc do sedna, czyli mojego topu – znalazły się na nim:

  • Razem w kuchni – Zosia Cudny
  • Szczypta smaku – Agata Ziemnicka-Łaska i Olga Kwiecińska
  • Wszystkie smaki Skandynawii – Claus Meyer
  • Kuchnia Chińska według Goka – Gok Wan
  • Kuchnia Chińska – Ching-He Huang

Nie potrafię Wam napisać, która jest najlepsza, gdyż w każdej lubię, co innego. Łączą je tylko dwie rzeczy: smakowite ilustracje oraz rewelacyjny smak potraw. Nie będę się rozwodzić nad ich estetyką, gdyż jak sami widzicie są przepiękne. Każda ma masę całostronicowych barwnych ilustracji oraz instrukcji, które są proste i klarowne. Chcę Wam opowiedzieć króciutkie historie o tym, w jaki sposób się o nich dowiedziałam i/lub czemu je kupiłam oraz podam po jednym ich głównym atucie 🙂

Razem w kuchni – Zosia Cudny

Z. Cudny jest dla mnie prawdziwym objawieniem. Otrzymałam jej książkę do recenzji i z miejsca się w niej zakochałam. Najbardziej lubię zamieszczone w niej przepisy na słodkości – zrobiliśmy już drożdżówki, kilka ciast oraz deserów. Za każdym razem wychodziły idealne. Jedyne, co zmieniałam to zmniejszałam  -ze względu na moją cukrzycę – ilość cukru.

Szczypta smaku – Agata Ziemnicka-Łaska i Olga Kwiecińska

Agata Ziemnicka-Łaska i Olga Kwiecińska są mi znane z programu „Rewolucje na talerzu” oraz „Szczypta smaku”. Książkę jak i programy uwielbiam za pokazanie, że można jeść zdrowo i pysznie. Nie musimy się głodzić czy jeść mdłe potrawy – wystarczy trochę pogłówkować.

Wszystkie smaki Skandynawii – Claus Meyer

Kiedy otrzymałam tę książkę nie byłam jej pewna, ale stwierdziłam, co mi tam – spróbuję! I powiem Wam, że przepis na bułeczki z rodzynkami to hit w naszym domu. Są boskie. Autor przedstawia bardzo szczegółowe instrukcje, które zawierają także rady czy informacje dotyczące produktów. Dzięki temu lepiej zrozumiałam wiele produktów i wiem jak z nimi postępować.

Kuchnia Chińska według Goka – Gok Wan

Gok jest bardziej znany z programów dotyczących mody, ale jego ojciec posiada własną restaurację, a cała jego życie rodzinne obraca się wokół kuchni, więc postanowiłam nie kwestionować jego umiejętności. Przepisy z programu i książki podobają mi się, dlatego, że są proste do przygotowania i smaczne. Oddają ducha tej kuchni.

Kuchnia Chińska – Ching-He Huang

Ching-He Huang rozkochała mnie w kuchni chińskiej. Uwielbiam jej program. To dzięki niej poznałam podstawy tej kuchni i poczułam jej klimat. Ta książka to prawdziwa kuchnia chińska – z jej oryginalnymi składnikami, zasadami i smakiem.


Opinia oraz filmik poglądowy o | Razem w kuchni| Wszystkie smaki Skandynawii|

Na tym kończy się mój top. Jestem bardzo ciekawa, jakie są Wasze topy oraz czy znacie, którąś z tych książek lub programów!

Translate »