in Fantastyka, Susan Dennard, young adult

Wiatrodziej – Susan Dennard pod patronatem OkiemMK (yey :D)

at
wiatrodziej-susan-dennard-pod-patronatem-okiemmk-yey-d

wiatrodziej-front_1500pxWiatrodziej – Susan Dennard

Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął jego okręt. Za wszystkim stoi jego siostra, Vivia, która za wszelką cenę chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Czy wiatrodziej wyjdzie z tego starcia cało? Czaroziemie opanowuje wojna. Nubreveni pokładają nadzieję w tajemniczej postaci – Furii, ale Vivia nie ma zamiaru w nią uwierzyć.
Safi i Iseult, więziosiostry, wpadły w nie lepsze kłopoty. Przyjaciółki znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy kiedykolwiek się jeszcze spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a piekielni bardowie depczą im po piętach. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie. Jej moc może zdecydować o powodzeniu w politycznych rozgrywkach. Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?

Premiera: 10 maja 2017 roku

Już teraz mogę Wam powiedzieć, że książka ta znajduje się pod moim patronatem i jest o wiele lepsza od swojej poprzedniczki – Prawdodziejki (opinia tutaj>>).

Zanim opublikuję pełną recenzję podsyłam Wam opinię w pigułce: Wiatrodziej to bardzo dobra powieść fantasy, która zaskakuje na każdym kroku. Jest moc. Jest mrok. Jest rozmach i brak sztampy. Są emocje, nietuzinkowi bohaterowie i historia, która wciąga od pierwszych stron. Fabuła, która zaskakuje złożonością i świat pełen magii, oraz walki o władzę, w którym nic nie jest pewne i niejedno może zaskoczyć. Dobra rozrywka na kilka wieczorów. Należy jednak pamiętać, iż jest to seria, którą trzeba czytać po kolei. Gorąco polecam.

FB_wiatrodziej_blurb_1200X1800_120417_05

 • Gosiaczek

  Gratuluję patronatu 🙂

 • Moje must read, a skoro lepsza od pierwszego tomu, to tym bardziej. 🙂
  Bookendorfina

 • Gratuluję 🙂

 • Gratuluje patronatu! Przyznam, że ta seria jest jedną z tych, które chciałabym przeczytać.

 • Gratulujemy patronatu. Musimy przyznać, że bardzo zainteresowałaś nas tą serią.

 • Gratuluje patronatu 🙂

 • Jej, gratuluję! Wreszcie mogę się wziąć za czytanie „Prawdodziejki” od ciebie <3

Translate »