in Archiwum

Zapowiedzi października 2017 – dwie młodzieżówki i kryminał

at
zapowiedzi-pazdziernika-2017-dwie-mlodziezowki-i-kryminal

Dziś mam dla Was trzy interesujące zapowiedzi. Dwie od Wydawnictwa SQN i jedno od Wydawnictwa Rebis. Myślę, że o każdej z tych książek może być głośno. Ciemna strona z pewnością posiada już swoich fanów, gdyżMargo i Bad Mommy było ostatnimi czasy dość popoularne. Jestem ciekawa jak tym razem wypadnie Tarryn Fisher. Zapadła dziura Bone Gap – Laura Ruby zaintrygowała mnie ze względu na łączenie jej z 13 powodami ze względu na tematykę oraz realizmem magicznym. Mieszanka, która intryguje. The Perfect Game. Tom 1. Rozgrywka patrząc na jej opis wydaje się książką jak wiele innych, ale z drugiej strony często wracam do tego typu lektur. Mam nadzieję, że ta mnie czymś zaskoczy. A Wam któraś się spodobała? 


The Perfect Game. Tom 1. Rozgrywka – Sterling J.
On jest rozgrywką, w którą ona jeszcze nie grała.
Kiedy Cassie poznaje w college’u Jacka, postanawia omijać go szerokim łukiem. Gwiazdor drużyny baseballowej uosabia wszystko, czego dziewczyna nie znosi w facetach – jest przystojny, uwodzicielski, pewny siebie, ma wielkie ego i… zabójczo piękne oczy. Sprawy się komplikują, kiedy Jack zaczyna zwracać na Cassie szczególną uwagę. Co tak naprawdę kryje się za jego zainteresowaniem? Czy ma ono jakiś związek z przeszłością dziewczyny? Ile można poświęcić, aby być z ukochaną osobą?
Zapnij pasy! Przejażdżka z the Perfect Game. Rozgrywka sprawi, że serce nieraz zabije ci szybciej. Czasem życie to prawdziwy rollercoaster.

Premiera: 2017-10-25

książka dostępna przedpremierowo tutaj>>


Ciemna strona – Fisher Tarryn
Mroczna, hipnotyzująca historia, która może się przydarzyć każdemu

W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards budzi się uwięziona w obcym domu. Została porwana, ale nie wie przez kogo ani dlaczego. Szybko staje się jasne, że jeśli chce odzyskać wolność, powinna dokładnie przyjrzeć się swojej przeszłości i odczytać pozostawione wskazówki. Jednak przeszłość skrywa mroczne tajemnice… Kobieta uświadamia sobie, że to gra. Wyrafinowana i niebezpieczna. I że tylko prawda może przynieść wyzwolenie.

A jaka jest twoja ciemna strona?

Premiera: 2017-11-08

książka dostępna przedpremierowo tutaj>>


Zapadła dziura. Bone Gap – Laura Ruby
10 października do księgarń trafi książka Laury Ruby „Zapadła dziura Bone Gap”. To mocna, piękna i zupełnie wyjątkowa powieść dla młodzieży, która zadaje najważniejsze pytania o empatię, różnice i o to, jak postrzegamy tych, których kochamy.
Powieść, którą nagrodzono National Book Avard oraz Nagrodą Michaela L. Printza jest kolejną po „13 powodach” książką, która w oryginalny sposób podejmuje poważne tematy, choć w zupełnie inny sposób – wyróżnia ją mieszanka nauki, mitu, realizmu i magii oraz wspaniały język.
„Realizm magiczny w najbardziej magicznym wydaniu”. E. Lockhart
Wszyscy wiedzą, że Bone Gap to dziura. Dziura, w którą można wpaść. Dziura, w której można przepaść. I dlatego, kiedy nagle znika piękna Róża, nikogo to właściwie nie dziwi. Ale Finn wie, co się tak naprawdę stało. Wie, że dziewczyna została porwana przez niebezpiecznego mężczyznę, którego twarzy chłopak za nic nie może sobie przypomnieć. W tajemniczych opowieściach Finna, Róży i mieszkańców Bone Gap tylko jedno jest jasne – twarz, którą pokazujemy światu, nie ma się nijak do tego, kim tak naprawdę jesteśmy.

książka dostępna przedpremierowo tutaj>>

 

Tagi:
Share:
Translate »