"Zupa dobra na wszystko" - Jolanta Naklicka-Kleser
Jolanta Naklicka-Kleser Ksiażki Kucharskie Kuchnia MK Czytuje MK Gotuje

„Zupa dobra na wszystko” – Jolanta Naklicka-Kleser

Dzień dobry Kochani! Mamy wiosnę i już powoli w sklepach, i na naszych ogródkach dostępne są świeże warzywa.  A jak warzywa to zupy. Uwielbiam je i ich różnorodność. Dziś chcę Wam opowiedzieć krótko o książce kucharskiej „Zupa dobra na wszystko” – Jolanta Naklicka-Kleser.

Co znajdziecie w środku?

Jolanta Naklicka-Kleser na początku tej książki prezentuje nam podstawy. Od tych, które dotyczą wydobywania smaku po dodatki do zup jak np. pasty typu curry, przygotowywanie kasz, pierożków, przecierów czy zakwasów.  Następnie autorka prezentuje różne grupy zup: od tych na poprawę humoru, na upalne lato, przy braku czasu, z ograniczoną spiżarnią czy na mroźne wieczory.  W tej książce znajdziecie tradycyjne zupy jak: grzybowa, ogórkowa, żur czy krupnik. Te orientalne jak np.: zupa miso, dahl czy te dostępne w danych regionach świata m.in. portugalskie, śródziemnomorskie, meksykańskie, francuskie i wiele innych.

O wydaniu

„Zupa dobra na wszystko” – Jolanta Naklicka-Kleser wydana jest w przepiękny sposób. Zdjęcia dodają jej uroku, strony są odrobinę grubsze. Te ze zdjęciami mają fakturę lekko śliską, te z przepisem bardziej chropowatą. Przepisy zaprezentowane są w przystępny sposób. Podoba mi się także to, że zapisana jest ilość porcji oraz czas przygotowania dla każdego przepisu. Całość możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Podsumowanie

Znajdziecie w niej i łatwiejsze, i trudniejsze przepisy. Te mniej i bardziej czasochłonne. 30 minutowe i 6 godzinne. Mam w planach wypróbować kilka z nich, szczególnie te orientalne jak:Miso i Dahl. Już zamówiłam składniki do past i dodatki. Nie wszystkie składniki dostaniecie w mniejszych miejscowościach, ale można bez problemu znaleźć je w internetowych sklepach. „Zupa dobra na wszystko” – Jolanta Naklicka-Kleser z pewnością spodoba się osobom, które lubią eksperymentować w kuchni, ale ze względu na sporą ilość podstaw oraz występowanie tych najprostszych i tradycyjnych zup powinna przypaść do gustu i tym początkującym kucharzom. Szczególnie, że z autorką zrobicie buliony, pierożki, pasty czy kiszone dodatki. Polecam zainteresowanym.

Tutaj możecie zobaczyć jak książka kucharska „Zupa dobra na wszystko” – Jolanta Naklicka-Kleser wygląda w środku:

O autorce:

Jolanta-Naklicka Kleser – z wykształcenia fizjoterapeutka. Przez wiele lat pracowała w korporacji, jednak w 2013 r. postawiła wszystko na jedną kartę i zrezygnowała z pracy, aby wziąć udział w II edycji programu MasterChef. To był pierwszy krok do nowego życia, w którym robi to, co kocha najbardziej: gotuje i dzieli się bogactwem smaków z innymi. Autorka książek kulinarnych, m.in. Lodovo i Zdrowe łakocie.

 

„Zupa dobra na wszystko” – Jolanta Naklicka-Kleser
Oprawa: broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8188-007-7
Data premiery tego wydania: 2020-06-02
Liczba stron: 244
Format: 170×220
Translate »