in Dla dzieci

Zwierzeta na wsi i Zwierzęta w zoo. Książeczki z 5 głosami zwierząt. [opinia + filmik]

at
zwierzeta-na-wsi-i-zwierzeta-w-zoo-ksiazeczki-z-5-glosami-zwierzat-opinia-filmik

zwierzetanawsiiwzoo opinia okiemmkNie wiem czy wiecie, ale jeśli śledzicie mojego Instagrama albo blogową stronę na facebooku to z pewnością zauważyliście, że bardzo lubię publikacje Wydawnictwa Wilga. Ich książeczki kontrastowe uważam za jedne z najlepszych na rynku. Po raz kolejny mnie nie zawiedli, a właściwie dodatkowo zaskoczyli, gdy w moje ręce trafiły dwie książeczki: Zwierzęta na wsi i Zwierzęta w zoo. Są to krótkie, ale bardzo duże gabarytowo publikacje, z całostronicowymi ilustracjami, wesołymi wierszykami i głosami zwierząt. Tak te książeczki wydają dźwięki! Rewelacja! Każda z nich ma w swoim repertuarze 5 odgłosów wybranych zwierząt. Wystarczy, że otworzymy książeczkę i przewrócimy stronę, a w zależności, na którego zwierzaka trafiły usłyszymy przykładowo głos: kota, psa, lwa czy delfina. Jestem nimi zachwycona, ale co tam ja. Mia za każdym razem, gdy je oglądamy jest zafascynowana, roześmiana i widać, że bardzo zadowolona. Oczywiście ma swoje ulubione zwierzątka – kotek, kaczka czy małpki robią furorę. Plusem jest także to, iż dźwięki te są bardzo realistyczne. No i 10 miesięczny berbeć w pełni skupia na niej uwagę. Dodatkowym plusem jest jej wykonanie – bardzo estetyczne, kolorowe i staranne. Strony są bardzo grube i przyjazne dla maluszka. Co prawda jeszcze nie jest w stanie jej utrzymać sama, ale kładąc ja na podłodze bez problemu przerzuca strony. Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z tego typu publikacją i już na wstępie wydawnictwo mnie nie zawiodło. Wiem, że w swojej ofercie mają też inne książki z dźwiękami. Zdecydowanie planuje ich zakup.

Komu je polecam? Wydawca pisze, iż są one dla dzieci od 1 roku życia, ale możemy je przeglądać z młodszymi berbeciami. Według mnie idealne książki na prezent dla takiego maluszka. Z pewnością będą mu towarzyszyć przy poznawaniu dźwięków i ich naśladowaniu.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak Zwierzęta na wsi i Zwierzęta w zoo wyglądają w środku oraz posłuchać jak brzmią przykładowe dźwięki. Polecam gorąco! Oby więcej takich interaktywnych książeczek dla dzieciaczków.

 • Patryszka Filipiak

  Czy można wymienić w niej baterie? 🙂

  • Tak można i bateria jest zamykana na klapkę ze śrubką. Tylko z tego co pamiętam to jest to chyba okrągła i płaska bateria, ale my po pół roku codziennego użytkowania nie musieliśmy jeszcze tego robić

   • Patryszka Filipiak

    Wspaniałe!? A gdzie właściwie się uruchamia poszczególne odgłosy?

    • Jak przewraca się strony. Pomiędzy każdą stroną jest kawałek plastiku i jak strony są otwierane on się rozszerza w środku i działa na zasadzie wajchy. To taki malutki przezroczysty plastik. W skrócie jak dziecko przewróci kartkę odezwie się głos. Jest to pokazane na filmiku

 • Ale fajne! 🙂 Zwłaszcza te dźwięki są boskie. Mamy jedną książeczkę rosyjską o foczce, która wydaje jej odgłos <3

Translate »