ciąża cukrzyca Dietetyczne Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ Książki dla rodziców / Książki o dzieciach Kucharskie Kuchnia MK Czytuje MK Gotuje poradniki

3 poradniki z Wydawnictwa RM: Cukrzyca. Jak z nią żyć?, Dieta w ciąży i Metoda Montessori w domu

Dziś krótko o 3 poradnikach z Wydawnictwa RM. Mam dla Was przede wszystkim garść informacji od wydawcy, ale opiszę to jak są wydane oraz napiszę o nich po kilka słów.

Metoda Montessori w domu

„Metoda Montessori w domu” ma miękką i śliską okładkę. Strony w środku są grubsze i matowe. Zabawy edukacyjne napisane są w duchu tej metody. Opatrzone są instrukcjami oraz garścią zdjęć oraz ilustracji. Bardzo fajne zabawy edukacyjne, w których dziecko poznaje świat, naśladuje dorosłych czy uczy się jak pewne rzeczy działają. Wykorzystujemy do nich w większości przedmioty, które bez problemu znajdziemy w domu lub dostaniemy nawet w mniejszych miejscowościach. Znajdziecie tutaj także sporo zabaw ćwiczących zręczność, koncentrację, pamięć czy zmysły. I co jest bardzo fajne są tu zabawy także dla maluszków.

Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy

„Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy” to publikacja, która doczekała się kilku wydań. Zawiera ponad 150 przepisów, które zostały stworzone przez grupę  kobiet, które są specjalistkami od żywności. „Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy” ma miękką i śliską okładkę. Strony w środku są grubsze i matowe. W tej książce nie znajdziecie zdjęć, za to przepisy na śniadania, obiady, kolacje oraz przegryzki na każdy trymestr książki oraz garść informacji dotyczących faktów i mitów jedzenia w ciąży.

Cukrzyca. Jak z nią żyć?

„Cukrzyca. Jak z nią żyć?” jest poradnikiem dla pacjentów chorujących na cukrzycę. Sama przez pewien czas musiałam być na diecie z nią związanej i sporo na jej temat czytałam. Publikacja ta nie dostarczyła mi żadnych nowych informacji, ale dla osób dopiero zaznajamiających się z tym zagadnieniem będzie zbiorem potrzebnej wiedzy. Od informacji podstawowych jak „czym jest cukrzyca” po elementy związane z leczenie czy dietą przy tej przypadłości. Książka jest dość mała, ale zawiera więcej wiedzy niż poradniki, które rozdają diabetolodzy. Strony w środku są grubsze i matowe. Okładka jest miękka i śliska. Znajdziecie w niej także trochę zdjęć, a ważniejsze informacje są wytłuszczone.

Polecam każdą z nich zainteresowanym. Myślę, że 15-25 zł warto je zakupić.

Metoda Montessori w domu
  • Autor: Delphine Gilles Cotte
  • Liczba stron: 192
  • Format: 165×235 mm

Opis: 80 rozwijających zabaw edukacyjnych dla dzieci i rodziców
„Naucz mnie robić to samodzielnie” – to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość działania, odpowiednio do jego wieku i umiejętności, by mógł się prawidłowo rozwijać. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji, jak poprzez takie aktywności korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, zajrzyj do tej książki.
Metoda Montessori w domu to 80 rozwijających zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Marii Montessori. Możesz je realizować z dzieckiem w domu, używając do tego zestawów, które sami przygotujecie. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową i samodyscyplinę, uwrażliwi zmysły, nabierze pewności siebie i stanie się bardziej samodzielne.

Cukrzyca. Jak z nią żyć?
  • Autor: Dorota Drozd
  • Liczba stron: 96

Opis: Czym jest cukrzyca? Jak wygląda życie diabetyka? Kiedy mierzyć poziom cukru? Jakie insuliny są dostępne na polskim rynku? Na te i wiele innych pytań odpowiada doświadczona edukatorka i pielęgniarka diabetologiczna.
Jeśli u Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich zdiagnozowano cukrzycę, ta książka pomoże Ci oswoić chorobę i nauczy Cię, jak z nią żyć na co dzień: pracować, uprawiać hobby, podróżować. Wystarczy bowiem zdobyć dostateczną wiedzę o cukrzycy, aby zapewnić sobie odpowiednią samoopiekę i cieszyć się niezależnością. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi porady profesjonalnego personelu medycznego.

Z tego poradnika dowiesz się m.in.:
– na czym polega samokontrola w cukrzycy,
– jaki wybrać system do pomiaru glikemii,
– jak wyliczyć wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe,
– w jaki sposób wstrzykiwać insulinę,
– jakich potraw unikać,
– jakie prawa i obowiązki ma diabetyk.
Poznasz także niekonwencjonalne metody wspomagające leczenie chorób przewlekłych. W książce znajdziesz również przykładowy tygodniowy jadłospis diabetyka.
O Autorce:
Dorota Drozd, pielęgniarka posiadającą specjalizację diabetologiczną, edukator diabetologiczny i psychodietetyk, członkini Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Europejskiej Fundacji Pielęgniarek Diabetologicznych (European Fundation Nurses in Diabetes. Praktykuje i opiekuje się osobami chorymi na cukrzycę w Poradni Diabetologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Jest autorką książek Kuchnia polska dla diabetyków oraz Kuchnia świata dla diabetyków wydanych przez Wydawnictwo RM oraz licznych artykułów popularnonaukowych. Bierze udział w wielu konferencjach w kraju i za granicą.

Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy.
  • Autor: Opracowanie zbiorowe
  • Liczba stron: 192
  • Format: 165×235
  • Oprawa: Oprawa miękka

Opis: PONAD 150 PYSZNYCH PRZEPISÓW NA ZDROWE POSIŁKI DLA PRZYSZŁYCH MAM! No i stało się! Będziesz mamą! Na pewno towarzyszą ci nie lada emocje, a obok radości pojawia się także niepokój o przebieg ciąży i o dziecko. Zastanawiasz się m.in. nad tym, jak powinnaś się w tym szczególnym czasie odżywiać, żeby czuć się dobrze i zapewnić maleństwu jak najlepszy rozwój. Pomoże ci w tym nasza książka, przygotowana przez zespół żywieniowych profesjonalistek z dużym doświadczeniem zawodowym, które same – jako mamy – borykały się z wieloma wątpliwościami w okresie ciąży. W książce znajdziesz: sprawdzone przepisy na śniadania, obiady, kolacje i przegryzki,podział przepisów na poszczególne trymestry,informacje teoretyczne dotyczące żywienia w ciąży i praktyczne wskazówki,mity na temat diety przyszłych mam,wyliczenia kaloryczność, zawartość białka, tłuszczów, węglowodanów i błonnika dla każdej potrawy.TA KSIĄŻKA TO ZBIÓR KULINARNYCH INSPIRACJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ PROFESJONALNE DIETETYCZKI, BY 9 MIESIĘCY CIĄŻY UPŁYNĘŁO SMACZNIE I ZDROWO!

Autorki książki – Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska i Monika Stromkie-Złomaniec – są specjalistkami do spraw żywienia, pracującymi na co dzień w poradni dietetycznej Dietosfera.

Translate »