Bloguję od 2011 roku, a OkiemMK.com jest mezaliansem blogów MK Czytuje i MK Gotuje, które postanowiłam połączyć, aby stworzyć moje unikalne miejsce w sieci. Rozwijam się i chcę, by każda współpraca polegała na partnerstwie, zaangażowaniu i odbywała się w przyjemnej atmosferze. Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju propozycje, które mieszczą się w tematyce opisywanej i zamieszczanej na blogu. 

Czytuję przede wszystkim: fantastykę, kryminał oraz reportaże. W ramach odskoczni sięgam czasem po literaturę młodzieżową, romanse i powieści obyczajowe. Nie czytuję książek podróżniczych, związanych z religią czy w jakikolwiek sposób naruszających czyjeś prawa. Przestałam także czytywać erotyki. Jako optymistka miałam nadzieję, że trafię na jakąś powieść, z tego gatunku, która nie będzie kliszą i będzie naprawdę dobra. Niestety przeliczyłam się.

Egzemplarze recenzenckie przyjmuję tylko w ramach wspólnych ustaleń czy to drogą e-mailową czy telefoniczną. Jeśli otrzymuję jakąś książkę bez wcześniejszych ustaleń traktuję ją jako prezent, który mogę, ale nie muszę zaprezentować/opisać na blogu lub w SM. Moim największym grzechem przy współpracach jest czas publikacji opinii. Często jest on długi, ale każda książka, na której opinię/recenzję się umówię doczeka się swojego tekstu. Związane jest to nie tylko z pracą zawodową, ale i tym, że nie potrafię pisać i czytać na zamówienie. Muszę mieć na to czas, siły, możliwości i ochotę.

Prowadząc to miejsce zawsze kieruje się kilkoma ważnymi zasadami:

  1. Opinie muszą być szczere. Dlatego znajdziecie tutaj sporo tekstów, które nie chwalą danej książki, ale i ich nie hejtują. Rozumiem krytykę, rozumiem pisanie czemu mi się coś nie podoba, ale nie pojmuję jak można obrażać, wyzywać czy szkalować kogoś, bo mi się coś nie podoba i już. Takich rzeczy tutaj nie znajdziecie i wszelkie komentarze tego typu także będą usuwane.
  2. Nigdy nie przyjęłam i przyjmę pieniędzy za napisanie recenzji/opinii.  Jeśli uda mi się nawiązać współpracę płatną to będą to inne formy promowania książki czy innych produktów niż recenzja blogowa.  Przykładowo: reklamowanie książki w SM czy konkurs.
  3. Nie uznaję krytykowania czy wyśmiewania czytelników ze względu na to co czytają, jakie są ich gusta czytelnicze. Bez różnicy czy czytają Grey’a czy Mickiewicza ważne by czytali, bo jeśli to robią to jest szansa, że będą swoje horyzonty czytelnicze poszerzać i sięgać po różne książki. Jestem optymistką i wierzę, że tak będzie jeśli zarazi się kogoś miłością do czytania i „podsunie” mu odpowiednią lekturę.
  4. Jestem za pełną otwartością i szczerością. Nie boję się krytyki, wręcz czekam na nią. Stawiam tylko jeden warunek: musi to być dialog, a nie hejt, wyśmiewanie czy teksty typu: „piszesz marnie bo tak”.
  5. Przez cały czas staram się udoskonalać swój warsztat, pisać lepsze (warsztatowo i merytorycznie) teksty. O tym jak wyglądały pierwsze z nich możecie się przekonać sięgając do  wpisów archiwalnych. Sama tam od czasu do czasu zaglądam i patrzę na to wszystko, że zgrozą :), ale i dumą, że tak bardzo się rozwinęłam.
  6. Przy pisaniu opinii, recenzji czy tekstów okołoksiążkowych ważne dla mnie jest by napisać wyczerpujący  i rzetelny tekst, w którym w miarę swoich możliwości napiszę Wam czemu dana lektura mi się podobała, a czemu nie, dla kogo będzie ona odpowiednia.
  7. Wyznaję także zasadę, iż nie ma książek uniwersalnych i dla wszystkich. Każda książka będzie w sobie zawierała coś co jednemu się spodoba, a drugiemu nie. Jedni lubią długie opisy i powolną akcję, inni wolą szybko rozwijającą się historię i masę dialogów. Wszystko zależy od naszych gustów i to także staram się zamieścić w każdym tekście.
  8. W ostatnim podpunkcie chcę zaznaczyć, iż nie oceniam książek – nie nadaje im cyferek, a jeśli przyrównuję to tylko do pozycji w obrzeżach tego samego gatunku. Romanse oceniam na podstawie innych romansów, a fantastykę na podstawie innych książek z tego gatunku o podobnych motywach czy kliszach.

Proszę o kontakt poprzez e-mail: okiemmk@gmail.com lub media społecznościowe:

|Facebook | Instagram |

 

Zapraszam także do przejrzenia podstron dotyczących moich współprac, osiągnięć i patronatów:

|Partnerzy| Osiągnięcia| Patronaty|

przezroczystetlozczarnymnapisemduze

(logo czarne na przezroczystym tle powyżej)

 

przezroczystetlozbialymnapisemduze(logo białe przezroczyste powyżej)

 

Regulamin konkursów oraz informację dotyczącą zarządzania danymi osobowymi znajdziecie tutaj> 

Translate »