Nasze ulubione gry i zabawy dla dzieci w wieku od 3 lat #zostańwdomu
Dzień dobry wszystkim! Razem z Mią wybrałyśmy kilka jej ulubionych gier i zabaw odpowiednich dla dzieci od 3 roku życia. Pomyślałam, że tak jak ja głowicie się, co robić z dzieciakami w tym specyficznym czasie, a produktów na rynku jest ogrom. Może coś z tego stosiku Wam zainspiruje.
Mali przyjaciele. Układaj i koloruj
Na pierwszy ogień pójdą „Mali przyjaciele. Układaj i koloruj”. Nie jest to jedyny dostępny wariant tych puzzli i jednocześnie kolorowanki dostępny na rynku, ale zwierzaczki zawsze się sprawdzają. Puzzle są duże, wytrzymałe i Mia, jako 3 latka nie miała z nimi problemu. Fajnym dodatkiem jest możliwość pomalowania obrazka, który wcześniej dziecko ułożyło. Z tyłu puzzli znajdują się same kontury i nawet, jeśli dziecko pokoloruje obrazek – nadal może układać puzzle.
Puzzlowe przygody Misia Łasucha
Kolejną pozycją są „Puzzlowe przygody Misia Łasucha”, które to puzzle są bardzo kolorowe, wręcz barwne. Wytrzymałe i duże. Można z nich ułożyć historię i później ją opowiadać. Fajna sprawa, jeśli chcemy rozwijać w dziecku wyobraźnie, bo to tylko ona w tym wypadku go ogranicza. Sporo z tym zabawy, choć muszę przyznać, że więcej teraz, kiedy Mia skończyła 4 lata.
Żubr Pompik
Żubr Pompik. Z tego, co wiem jest serial w TV o przygodach tego słodziaka. My z Mią znamy książki o tym zwierzaku. Bardzo wartościowe pozycje. Przybliżają dziecku świat zwierząt w cudowny sposób, jednocześnie przekazując ponadczasowe prawdy i zachowania. Gra jest nieskomplikowana – znajdziecie w niej dwa warianty – te dla młodszych i starszych graczy. A poruszając się po planszy poszukuje się przede wszystkim par zwierząt, więc to nieskomplikowana gra, ale ucząca logicznego myślenia i ćwicząca pamięć.
Mali detektywi
Grą, która najbardziej podoba mi się z tego stosiku jest ta zatytułowana „Mali detektywi”. Ćwiczy nie tylko pamięć i uczy logicznego myślenia, ale i dziecko uczy się grać w określonym czasie. Jest też odrobina zagadki. Bardzo dobra pozycja, wytrzymała i dobrze wykonana. Poszukując par (coś ala gry memo) i zastanawiając, co znajduje się „pod kluczem” dziecko jest pod niewielką presją czasu i przy tej grze można uczyć zdrowej rywalizacji.
Kot Stefan, Puzzle ołóweczki i Myszki w ogrodzie
Poza tym na stosiku znajdziecie jeszcze 3 pozycje. Kota Stefana, o którym szerzej pisałam tutaj. Puzzle połóweczki, które będą dobre już dla 2-latków, gdyż są proste i wytrzymałe oraz grę, którą kupiłam niedawno „Myszki w ogrodzie”. Prosta w obsłudze, ale daje sporo zabawy, szczególnie, że nie jest skomplikowana. Dziecko musi pomóc drewnianym myszkom (w kształcie pocisków) zdobyć przysmaki. Każda myszka oznaczona konkretnym kolorem ma swój przysmak. Wygrywa ten, kto zbierze ich najwięcej.
Mam nadzieję, że ten spis komuś z Was się na coś przyda i skorzystacie, bo to naprawdę fajne gry i zabawy. Pozdrawiamy Was ciepło i wracamy do zabawy.
#zostańwdomu #grydladzieci #puzzledladzieci #zabawazdziećmi #puzzle #gry #zabawazdzieckiem #dziecko #dladzieci #książkidladzieci