Archiwum Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje

Abecadło. Miesięcznik dla przedszkolaków oraz miesięcznik Akademia Malucha

akademia malucha i abecadło
Dziś przedstawię Wam, co zawiera w sobie numer 5/2017 gazety Abecadło. Miesięcznik dla przedszkolaków oraz miesięcznika Akademia Malucha. Napiszę także, dlaczego warto im się przyjrzeć.
——-
Na 24 stronach czasopisma Abecadło. Miesięcznik dla przedszkolaków wydanego przez Aksjomat dziecko znajdzie m.in. krótki komiks, słownik wyrażeń i powiedzeń, rebusy, zagadki, labirynty, kolorowanki, przystąpi do nauki pisania, pozna cyfry i litery czy skorzysta z planszy do gry. Bardzo fajnym elementem tego czasopisma jest także piosenka wraz z nutami. Nagranie oraz zapis nut można pobrać dodatkowo i bezpłatnie ze strony wydawcy. Fajna sprawa dla dzieciaków grających na instrumentach.
Jak widzicie wymieniłam całkiem sporo elementów tej publikacji a to jeszcze nie koniec, bo jest i nauka angielskiego czy kącik kulinarny. Tym razem poświęcony jarmużowi oraz przepisowi na zielony koktajl z jego użyciem. Jest także dział zrób to sam, w którym maluch tym razem może zrobić wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami czy opiekunką w przedszkolu laurkę-świnkę.
Muszę przyznać, iż publikacja ta bardzo mnie zaskoczyła. Nie dość, że jest bardzo ładnie wydana, co możecie zobaczyć na poniższym filmiku, to jeszcze służy, jako idealne narzędzie do połączenia zabawy i nauki. Ćwiczenia na spostrzegawczość, ćwiczenia manualne, zagadki ćwiczące pamięć i zmysły, poszerzanie wiedzy czy nauka nowych zagadnień. Wszystko na 24 stronach. W pigułce, ale z pewnością sprawi nie jednemu maluchowi frajdę.
Abecadło. Miesięcznik dla przedszkolaków to publikacja dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, którą możecie zamówić w prenumeracie, a pojedynczy egzemplarz kosztuje 5, 90zł.

akademia malucha abecadło
——-
Akademia Malucha to gazetka dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, którą możecie zamówić w prenumeracie, a pojedynczy egzemplarz kosztuje 5, 90zł, jak pozycja opisywana wyżej posiada 24 strony. Znajdziecie w niej także podobne zabawy, gry i konkretne działy. Od historyjek w obrazkach, po quizy, labirynty, malowanki czy kącik kulinarny. W tym numerze znajdziecie przepis na muffinki. Gazetka ta pomoże dzieciom w wieku 2-4 lat rozpocząć naukę pisania, czytania czy ćwiczyć spostrzegawczość, wzrok, słuch lub rozwijać się manualnie. To także kopalnia wiedzy przedstawiona w przystępny sposób i dostosowana do potrzeb młodych rozumków.
——
Okładki tych czasopism są cienkie i śliskie, a strony w środku są matowe. Kolory nie są rażące, a obrazki przyjemne dla oka. Bardzo, ale to bardzo mi się podobają, gdyż nie tylko bawią, ale i edukują. Przeglądając te publikacje stwierdziłam do męża, że 5,90 miesięcznie to niewielka kwota i będzie to z pewnością bardziej wartościowy „prezent” dla dziecka niż paczka gum czy baton. Polecam gorąco.

logo_aksjomat

Translate »