Archiwum film animowany

[bajka] Krótko o: Kacze opowieści. Przygoda 3

przygoda3ko

„Życie kaczki bywa naprawdę ciężkie! Czy Sknerus McKwacz po raz pierwszy od 32 lat utraci tytuł Poszukiwacza Roku? Czy Sir Diodak wreszcie spotkał godnego siebie rywala w postaci nikczemnego Czarnego Rycerza? Czy Bracia Be w końcu położą swoje lepkie rączki na fortunie Sknerusa? Wszystkiego dowiesz się z kolejnych odcinków niesamowitych i pełnych śmiechu „Kaczych opowieści”!”*

Poprzednie odcinki Kaczych opowieści przeniosły mnie do dalekich krajów, w kosmos czy świat magii. I tym razem nie było inaczej. Kacze opowieści. Przygoda 3 to zbiór 4 odcinków dla dzieci od lat 4 o tytułach: Korona Dżyngis-chana, Ucieczka z Alkwatraz, Jak pryskali Bracia Be?, Sir Diodak z Maszylandii. Czy Was także bawią te nazwy: „Alkwatraz”, „Kaczylton”? Są wręcz idealnie dobrane do historii, które prezentują. Podobnie z innymi określeniami czy imionami. Sknerus to przecież prawdziwy dusigrosz, a Diodak, który tym razem przenosi się w czasie to spec od wynalazków, maszyn i elektroniki. Nie mówiąc o tym, iż prezenty dla Braci Be od ich Mamuśki zawsze mnie rozbrajają. Pilniki czy łopaty w cieście przynoszonym do więzienia?

Tym razem Sknerus wraz z siostrzeńcami i Tasią wybiorą się na poszukiwanie korony Dżyngis-chana i spotkają śnieżnego potwora, który na pewno zaskoczy nie jednego widza, Bracia Be będą uciekać z więzienia, a Diodak zmęczony swoją rolą w społeczeństwie zapragnie czegoś więcej i to otrzyma – będzie musiał stanąć do walki z Czarnym Rycerzem i udowodnić swoją wartość.

Wszystkie cztery odcinki to wielka frajda nawet dla mnie 30-latki, która odświeża sobie tę serię. Przyjemne i lekkie filmy animowane, choć nie ozbawione pomysłu i głębi. Zdecydowanie warto sięgnąć po całą serię i nie tylko pozwolić obejrzeć je z dziećmi, ale i odnaleźć w sobie dziecko i pośmiać się w trakcie seansu. Polecam!

*dostępne na empik com>>

Kacze Opowieści: | Przygoda 1 | Przygoda 2 | Przygoda 3 | Przygoda 4 |

 

Translate »