in OkiemMK

Krótko o książeczce dla dzieci: Bajkowa Biblioteczka. Opowieści Peppy

at
bajkowa-biblioteczka-opowiesci-peppy

Bajkowa Biblioteczka. Opowieści Peppy to krótka, ale treściwa książeczka dla fanów bajki 0 dobrze znanej wszystkim śwince. Jest bardzo ładnie wydana – żywe kolory, kartki w środku ze śliskiego papieru, a okładka twarda. Wielkość to mniej więcej 3/4 standardowej książki.

Bajkowa Biblioteczka.Opowieści Peppy zawiera 5 historii ze świata Świnki Peppy. Do każdej napisany jest wstęp, który przedstawia wróżka Peppa. Każda z tych opowieści została opowiedziana także w formie odcinka serialu. Jest i „Wielkie pranie”, i „Wycieczka pociągiem”, „Mały Aleksander”, „Urodziny Edmunda” oraz „Freddy ma super nos „.

Tekstu w Bajkowa Biblioteczka.Opowieści Peppy nie ma dużo, ale jest prosty w odbiorze i przekazuje to, co najistotniejsze w danej historii. Całość zawiera koło 100 stron i czyta się ją około 30 minut ze względu na rozmiar i ilość tekstu. Znajdziecie w nich odrobinę nauki, ale przede wszystkim zabawne historie z życia Peppy. Różnego rodzaju perypetie, które przydarzają się jej i postaciom z jej otoczenia. Obrazki dodatkowo pomagają zwizualizować sobie dane sceny. Ogromnym plusem tej książki dla dzieci jest jej wygląd. Zachęca do czytania kolorystyką, znajomą kreską i standardowym dla tej opowieści typem narracji.

Bajkowa Biblioteczka.Opowieści Peppy nadają się i do czytania młodszym dzieciom, jak i do nauki czytania dla starszaków. Polecam zainteresowanym!
Translate »