in OkiemMK

Czarna Pantera. Bitwa o Wakandę oraz Iron Man. Inwazja Kosmicznych Fantomów oraz kilka słów o #czytelnia i serii żółtej, którą reprezentują m.in. Odkrycia Belli.

at
czarna-pantera-bitwa-o-wakande-oraz-iron-man-inwazja-kosmicznych-fantomow

Nie lubię dzielić książek na te dla chłopców i dziewczynek, ale powiedzmy, że ostatnio było więcej tych, które mogą się spodobać przede wszystkim płci pięknej, dlatego dziś coś dla panów. Opowiem krótko o dwóch książkach z serii niebieskiej #czytelnia, czyli takich, które nadają się dla nieco starszych dzieci. Cechuje je wartka akcja i masa emocji z tym związana. Na tapetę wskakuje Marvel i Czarna Pantera. Bitwa o Wakandę oraz Iron Man. Inwazja Kosmicznych Fantomów.

Oprawa graficzna i wydanie

Na początek kilka słów o oprawie graficznej i wydaniu. Okładki obu książek są miękkie i śliskie. Za to strony w środku są różnokolorowe i matowe. Niektóre strony wypełnione są w całości ilustracjami, inne mają przeplatany tekst i ilustracją, na jeszcze innych ilustracje zlewają się z tekstem. Efekt jest rewelacyjny. Bardzo podoba mi się dobór kreski oraz to, że zastosowano kilka czcionek, w zależności czy chodzi o zaakcentowanie dźwięku, emocji czy postaci. Wygląda to wszystko kapitalnie. Kilka stron możecie podziwiać na poniższych zdjęciach.

O fabule słów kilka

O samej fabule nie chcę zbyt dużo pisać by nie psuć efektu, ale historie podobały się 7-latkowi i 9-latkowi w moim otoczeniu. Wciągnęły ich i bez problemu załapali wszystkie wątki oraz zwroty akcji. Cieszyli się bardzo, że po raz kolejny przenieśli się do tego świata i mogą przeżywać przygody z ulubionymi bohaterami. Od siebie mogę napisać, że opowieści napisane są w przystępny sposób. Język nie jest zbyt wyszukany, a do tego zachowany jest humor, patos, ironia czy sarkazm odpowiedni dla danej postaci. W Czarna Pantera. Bitwa o Wakandę spotkacie m.in. Kapitan Marvel i Kapitana Amerykę, a w Iron Man. Inwazja Kosmicznych Fantomów pojawi się m.in. agent Coulson.

Na jaką okazję?

Myślę, że to pozycje warte uwagi nie tylko na prezent, ale i tak po prostu by zachęcić dziecko do czytania. Bo, o czym w pierwszej kolejności będzie chciało czytać? Oczywiście o ulubionych postaciach.

#czytelnia – seria żółta: Odkrycia Belli!

Na koniec chcę dodać, że w serii #czytelnia jak zaznaczyłam na początku znajdziecie opowieści na różnym poziomie, jeśli chodzi o wydania. I Tak przykładowo seria żółta jest zalecana dla młodszych dzieci, które dopiero, co zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Z tej serii polecam m.in. Odkrycia Belli. Historia ta mnie urzekła, gdyż opowiada o młodszej Belli, która w szkole czuje się samotna i niezrozumiana, do czasu aż odkrywa księgarnię. Czy ocali swój ukochany sklep przed bankructwem? Czy przekona innych, że książki są cudowne? No powiedźcie sami – ta fabuła jest idealna dla mola książkowego. W tej książeczce znajdziecie sporo ilustracji i odpowiedniej wielkości tekst. Prosty, przejrzysty i logiczny w odbiorze. Polecam zainteresowanym.

Dlatego, jeśli poszukujecie książek dla dzieci, z którymi mogą zacząć lub kontynuować przygodę z czytaniem to te będą idealne, gdyż fakt, iż dzieciaki znają te postaci naprawdę dużo daje. Nie samymi lekturami dzieciaki żyją, a takie książki mogą spowodować, że chętniej będą sięgać po powieści czy lektury później.

Translate »